Karlovy Vary - Pardubice 1:2Mistrovské Pardubice vyhrály po nájezdech ve Varech a už nejsou poslední

38. Nosek 1 : 0
48. Brendl 1 : 1
65. Bartek (rozhodující nájezd) 1 : 2

Karlovy Vary

Hokejisté Pardubic vyhráli v nedělním 7. kole extraligy na ledě Karlových Varů 2:1 po samostatných nájezdech a opustili poslední místo tabulky. O výhře úřadujícího mistra, který předešlé tři zápasy prohrál, rozhodl Martin Bartek.

V brance Východočechů nastoupil místo Růžičky náhradník Salfický, který v minulé sezóně chytal i v Karlových Varech. A v úvodu byli hosté aktivnější, Mensatora ohrozila dvojice Hemský - Starý. Karlovarský gólman byl ale připraven.

K převaze Pardubic přispěla i první přesilová hra při vyloučení Gründlinga. Ve druhé početní výhodě hostů to mohla být naopak dvojice Košťál - Gřegořek, která mohla po přečíslení změnit bezbrankový stav.

Druhou třetinu začali karlovarští přesilovkou, ale bez úspěchu. Brankový stav se dlouho neměnil i díky skvělým výkonům obou brankářů. Zejména Mensator chytal ve velké pohodě. Postupně na něj nevyzráli Starý, Kousal ani Semorád.

Jako první inkasoval Salfická. Při vyloučení Hemského nešťastně vyhodil do hlediště puk Salfický a domácí hráli nejdříve přesilovku čtyři na tři a poté pět na tři. Když z dvojnásobného přečíslení uběhly dvě vteřiny, prostřelil ve 38. minutě hostujícího gólmana Nosek.

Na začátku třetího dějství utrpěl po střetu s pukem i hostující Kolář krvavé zranění. Pardubice ve snaze zvrátit vývoj zápasu zvýšily tlak, ale Mensator se překonával. Zlikvidoval i nájezd Brendla. Elitní střelec hostů se ale nakonec své první trefy v sezoně dočkal, když ve 48. minutě vyrovnal v přesilové hře. Dramatická bitva dospěla až do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce domácí nevyužili vyloučení Hemského, který byl navíc hned po návratu z trestné lavice faulovaný a získal tak výhodu trestného střílení. Mensator jej ale vychytal. Zápas tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli hosté úspěšnější. Společně s Bartkem Mensatora překonal napodruhé i Hemský.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. D. Nosek (Gřegořek, Pech) - 48. Brendl (Píša, Bartek), rozhodující nájezd Bartek. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pešek, Bádal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 2909.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Zaťovič, Kumstát, Pech - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Pardubice: Salfický - Píša, V. Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Benák, Ďaloga - Hemský, T. Zohorna, Starý - Bartek, Beech, Somík - Kousal, Buchtele, Brendl - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.