Sparta pošesté v řadě padla. Kometa udolala v nájezdech Plzeň a vede

Hokejisté Brna porazili v úterním utkání 8. kola Tipsport extraligy ve svém hájemství Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech a s dvoubodovým náskokem vedou tabulku nejvyšší soutěže. Karlovy Vary vyhrály na ledě Vítkovic 4:1 a vylepšily tak bilanci jediného získaného bodu na hřištích soupeřů v této sezóně. Nováček z Chomutova zdolal před vlastním publikem České Budějovice 5:2, když se dvakrát trefili Michael Frolík a David Hruška. Šestou porážku v řadě zaznamenala pražská Sparta, která podlehla Zlínu 1:4. Litvínov si odvezl z Pardubic dva body, v samostatných nájezdech mu je zajistil Hanzl. Slavia zvítězila v Liberci 6:4, když dvakrát skóroval Sobotka.

Karlovarskou Energii dostal do vedení v 1. třetině Doležal a v polovině střetnutí pak navýšil náskok bývalý vítkovický útočník Pohl. Ostravany sice vrátil na začátku závěrečné části zpět do hry Klimek, který ovšem nakonec jako jediný našel recept na skvělého Mensatora. Hosty hodně uklidnil osm minut před koncem Zucker, jenž zvýšil na 3:1. V samotném závěru ještě  stvrdil tříbodový zisk do prázdné klece Skuhravý.

Frolík s Hruškou zařídili vítězství Pirátů

Na vítězství Chomutova proti jihočeskému Mountfieldu zadělal dvěma trefami Michael Frolík. Piráti poté nadále navyšovali vedení, když se do černého trefili Hruška a Palin. Hosté ve třetí třetině dvěma zásahy v krátkém sledu zkorigovali stav, jenže poslední slovo měl Hruška. V 59. minutě svým druhým gólem v utkání pojistil triumf Severočechů. Mountfield, který postrádal zraněnou brankářskou jedničku Jakuba Kováře, si tak připsal třetí porážku v řadě.

Mistrovské Pardubice se domácí výhry opět nedočkaly

Obhájce titulu z Pardubic sice s Litvínovem brzy inkasoval, ještě do první sirény ale stav otočil, když se dvakrát prosadil Bartek. Severočechy trápily zdravotní problémy v zadních řadách, přesto ve 32. minutě dokázali zásluhou Martynka vyrovnat. Jenže Východočeši toužili po prvním domácím vítězství a vedení jim vrátil ve 36. minutě Hemský. Svěřenci trenéra Hynka se však tříbodového zisku nedočkali. Hosté to v závěru zkusili v šesti a Martynek čtyři sekundy před koncem poslal napínavý duel do prodloužení. V něm branka nepadla a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Robin Hanzl. Pardubice tak nadále čekají na první domácí vítězství.

Sparta prohrála pošesté za sebou

Sparta neutnula pětizápasovou šňůru porážek, v domácím duelu proti Zlínu se střelecky prosadila až v závěru. Naopak Berani udeřili v Holešovicích hned čtyřikrát. Svěřenci kouče Žemličky tak nadále zůstávají v tabulce na posledním místě.

Slavia rozhodla souboj v Liberci již v první polovině zápasu. Bílí Tygři poté mohutně dotahovali, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Dvakrát skóroval Vladimír Sobotka.

Brno udolalo Plzeň

Šlágr kola mezi Brnem a Plzní musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější Kometa, která tak udržela domácí neporazitelnost a drží v tabulce první příčku. O tu ji mohou připravit hráči Třince nebo Kladna. Oba celky nastoupí ke vzájemnému střetnutí ve středu v 18:10. Jihomoravané zůstali jediným celkem, který ve všech zápasech bodoval. Zápas byl pořádně třaskavý, rozhodčí rozdali celkem 149 trestných minut. Brňané Švrček a Koreis a plzeňští Dvořák s Hollwegem po rvačkách zamířili předčasně do šatny.

Hokejová Tipsport extraliga - 8. kolo:
Vítkovice - Karlovy Vary 1:4on-line
Branky: 42. Klimek - 13. Doležal, 30. Pohl, 52. Zucker, 59. Skuhravý.
Chomutov - České Budějovice 5:2on-line
Branky: 14. a 38. Michael Frolík, 38. a 59. D. Hruška, 47. Palin - 50. Šimánek, 51. Dej.
Pardubice - Litvínov 3:4 po sam. náj.on-line
Branky: 16. a 18. Bartek, 36. Hemský - 32. a 60. Martynek, 1. Trávníček, rozh. nájezd Hanzl.
Liberec - Slavia Praha 4:6on-line
Branky: 38. a 60. Víšek, 30. Kudrna, 35. Čutta - 29. a 52. Sobotka, 11. Kolařík, 14. Jelínek, 26. T. Pospíšil, 26. Sklenář.
Sparta Praha - Zlín 1:4on-line
Branky: 59. Luňák - 22. Zámorský, 31. Köhler, 32. Balaštík, 51. Honejsek.
Brno - Plzeň 4:3 po sam. náj.on-line
Branky: 52. a rozh. nájezd Jak. Svoboda, 4. M. Hořava, 44. L. Čermák - 30. Slovák, 32. Pletka, 38. Gulaš.