Sparta - Zlín 1:4Sparta doma schytala debakl od Zlína, padla už pošesté v řadě a zůstává poslední

22. Zámorský 0 : 1
31. Köhler 0 : 2
32. Balaštík 0 : 3
51. Honejsek 0 : 4
59. Luňák 1 : 4

Katastrofální úvod sezóny v podání hokejistů Sparty nebere konce. Svěřenci kouče Richarda Žemličky podlehli v osmém kole Tipsport extraligy Zlínu 1:4, připsali si už šestou porážku v řadě a zůstávají na chvostu tabulky. Ševci o svém triumfu rozhodli třemi trefami v prostřední třetině a na holešovickém ledě bodovali už posedmé za sebou.

Už bez bratří Treillových, kterých se den předtím zbavili, vyjeli hokejisté Sparty proti Zlínu a v úvodu se museli bránit převaze "ševců". Podržel je ale gólman Neuvirth, který zlikvidoval pokusy Kubiše a Veselého. Také Pražané se vzápětí osmělili, ale Horčička si se střelou Pacovského i následnou Formanovou tečí poradil.

Nejzajímavější pasáž úvodního dějství přišla ve dvanácté minutě v rozmezí pouhé půl minuty. To nejprve orazítkoval tyč sparťanské brány Köhler, z protiútoku pak zase Philipp nastřelil horní tyčku. Jinak však úroveň hry v první části upadala do hlubokého podprůměru...

Od druhé třetiny se tempo přeci jen zvedlo, zasloužil se o to ale jen hostující celek. Ve 22. minutě napřáhl na modré Zámorský a poslal Zlín do vedení. Holešovičtí měli při následné přesilovce perfektní možnost ke srovnání, to by ale musel Pacovský z ideální pozice mezi kruhy trefit alespoň branku.

Dva góly za půl minuty

Jak naložit s hrou v početní výhodě ukázal Vlachův výběr v polovině utkání. Po vyšachování domácí bránící čtveřice vzal odpovědnost na sebe Köhler a přidal druhý gól. A to bylo Spartě o půl minuty později ještě hůř, když už na 3:0 pro Zlín zvyšoval Balaštík.

Sparta totálně rezignovala a duel dohrávala víceméně jen z povinnosti. V 51. minutě poslal Horák puk od levého mantinelu před branku, kde jej tečí dopravil do sítě Honejsek. Domácím dlouho nebylo souzeno dát ani čestný gól, Luňákovo zakončení zastavila tyčka. Až v předposlední minutě se tentýž hráč trefy přece jen dočkal a korigoval na konečných 1:4.

Sparťané tak padli pošesté za sebou a zůstávají poslední, Zlín se výhry dočkal po dvou předchozích nezdarech.

8. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 59. Luňák (Jánský, Husák) - 22. Zámorský (Honejsek, O. Veselý), 31. Köhler (Čajánek, Honejsek), 32. Balaštík (Linhart, Leška), 51. Honejsek (Horák, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4325.
Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, Husák, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Luňák, Bahenský - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.