Rozběsněný Hollweg a 140 trestných minut. Šlágr Brna s Plzní často připomínal boxerský ring

Brno

V neděli nechal úřadovat své pěsti proti sparťanovi Davidu Kočímu a zápas nedohrál. Ani v úterním šlágru s brněnskou Kometou nedopadl plzeňský ranař Ryan Hollweg jinak. Ve dvanácté minutě poslal jako smyslů zbavený pěstí k ledu Petrovického, návdavkem se stihl poprat se Švrčkem a putoval pod sprchy. Tento moment jako by udal ráz celému duelu, ve kterém sudí Jeřábek s Husičkou rozdali 140 trestných minut.

Právě moment z dvanácté minuty byl onou pověstnou rozbuškou. Plzeňský Ryan Hollweg nejprve poslal tvrdým zákrokem k ledu brněnského Róberta Petrovického, v přerušené hře se pak po něm pěstí ohnal znovu, když zákeřný atak nečekal. A oheň byl na střeše.

Amerického útočníka se chopil brněnský zadák Jan Švrček a oba kohouti za své představení vyfasovali pět minut a trest do konce utkání. Hollweg navíc za předchozí faul inkasoval menší trest a za sedm odehraných zápasů v české extralize tak už posbíral 91 trestných minut.

V témže okamžiku se do sebe pustili i Michal Dvořák s Miroslavem Holcem, na rozdíl od druhé dvojice ale pro ně zápas neskončil, jen si museli odsedět čtyři minuty na lavici hanby.

Dění na ledě se sice uklidnilo, ale jen na chvíli. Ve 26. minutě zahodili rukavice Michal Dvořák s Jakubem Koreisem a brněnská Kajot aréna znovu spíš připomínala boxerský ring. Pěstní souboj na body sice vyhrál brněnský forvard, stejně jako pro Dvořáka ale pro něj zápas předčasně skončil.

Rozhodčí Jeřábek s Husičkou celkem rozdali 140 trestných minut! Jen pro doplnění - Kometa svého soupeře zdolala 4:3 po samostatných nájezdech a minimálně do dneška se vyhřívá na extraligovém výsluní.