Slavia - Sparta 3:2Sparta v pražském derby dvakrát vedla, na Slavii přesto nestačila a prohrála posedmé v řadě

13. Rachůnek 0 : 1
18. Růžička 1 : 1
27. Ton 1 : 2
36. Poletín 2 : 2
58. Hertl 3 : 2

Oproti předchozím zápasům byli dravější a nebezpečnější, na body to ale zase nestačilo. Hokejisté pražské Sparty už s novým koučem Václavem Sýkorou na střídačce prohráli v předehrávce 9. kola pražské derby na ledě pražské Slavie 2:3 a připsali si už sedmou porážku za sebou. Holešovičtí přitom v zápase dvakrát vedli, sešívaní ale dokázali vždy srovnat a necelé tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól domácích Hertl.

Člověk neznalý aktuální extraligové tabulky by v úvodu pražského derby rozhodně nehádal, že se Sparta nachází až na úplném dně. Na Slavii vlétla a vytvořila se i vyložené šance, jenže Tona nejprve vychytal Furch, Milam pak z mezikruží branku netrefil. Sešívaným do tempa pomohl hostující zadák Krstev, po jehož minele postupoval sám na Neuvirtha Růžička, bezbrankové skóre ale nezlomil.

Okének v obraně Sparty však přibývalo. Agilní byl zejména Červenka, jehož únik z levého křídla nejdříve vytěsnil Neuvirth lapačkou mimo, hostujícího gólmana pak slávistický šikula nepřelstil ani nečekanou ranou z první. A tak v době náporu domácích udeřilo na druhé straně. Tomáš Rachůnek, kterého Holešovičtí získali v den zápasu spolu s dalším útočníkem Vantuchem, zužitkoval Jánského přesný pas a poslal svůj tým do vedení.

O odpověď se snažil znovu Červenka, který našel Sklenáře, jehož pohotový pokus Neuvirth zlikvidoval reflexivním zákrokem vyrážečkou. Na konci osmnácté minuty se kotouč trošku šťastně odrazil k na brankovišti operujícímu Růžičkovi a bylo srovnáno. V témže čase rovněž nahradil otřeseného brankáře Slavie Furcha, který chvilku před tím inkasoval pukem do masky, Kopřiva.

Tři minuty před koncem rozhodl Hertl

Na začátku prostřední části propadl Neuvirthovi po střele Kadlece kotouč z výstroje, došoural se ale o centimetry vedle pravé tyče. Ve 27. minutě měli sparťané možnost hrát přes minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem a nabídkou nepohrdli. Kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Ton. Stejnou výhodu měla záhy i Slavia, za celou minutu ale prověřila Neuvirtha jen jednou. Ve 36. minutě ale tečoval Kempného nahození od mantinelu Poletín a bylo znovu vyrovnáno.

Jenže v čase 57:14 vypálil Alinč a na brankové čáře dorazil puk do sparťanské branky Hertl. Slavia se tak poprvé v zápase dostala do vedení. Sparta v závěru zkusila i hru bez brankáře, na vyrovnání to ale nestačilo.

9. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. V. Růžička ml. (P. Jelínek, Kadlec), 36. Poletín (Kempný), 58. Hertl (Alinč) - 13. T. Rachůnek (Jánský), 27. Ton (J. Hlinka, Vallin). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 6771.
Slavia: Furch (18. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Šulc, Dresler, Kuboš, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Vantuch, T. Rachůnek - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.