Kladno po šesti výhrách padlo ve Zlíně, třinecký Růžička slaví hattrick a pět nasbíraných bodů

Hokejisté Kladna po šesti výhrách v řadě prohráli páteční duel 9. kola extraligy na ledě Zlína 2:3 a přišli o průběžné vedení. První místo tabulky znovu patří Kometě Brno, která uspěla v Karlových Varech až po prodloužení poměrem 4:3. Hvězdou pátečních zápasů se ale stal třinecký útočník Martin Růžička, který se trefil do budějovické branky hned třikrát a na zbylé dva góly svého týmu přihrál.

Růžička ani v devátém utkání sezóny nevyšel střelecky naprázdno a svoje střelecké konto navršil už na dvanáct gólů. Na první dvě trefy Třince zkušený útočník nahrál svým spoluhráčům Zíbovi s Peterkem, další tři branky obstaral sám v přesilovkách.

Vedoucí příčku ztratilo v pátek Kladno, které v atraktivním utkání nestačilo na Zlín. Ten na svém ledě uhlídal partu okolo Jágra s Plekancem a nakonec vyhrál těsně 3:2. Již druhé utkání Rytířů po sobě se do statistik nezapsala ani jedna z hvězd zámořské NHL.

Pardubice doma představily novou posilu Davida Krejčího a nakonec porazily Vítkovice 3:1. Úřadující mistr, který před svými fanoušky nezvládl předešlé čtyři duely, rozhodl o zisku tří bodů dvěma góly vstřelenými ve 33. minutě.

Plzeň zdolala díky dvěma trefám Tomáše Vlasáka Chomutov až v prodloužení 2:1. Do nájezdů dospěla severočeská bitva mezi Litvínovem a Libercem, ten rozhodující nakonec proměnil domácí útočník Viktor Hübl. Litvínov slaví již třetí "penaltové" vítězství během šesti dnů.

Tipsport extraliga - 9. kolo:
Litvínov - Liberec 3:2 po nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 20. Posmyk, 42. Martynek, rozhodující nájezd Hübl - 32. Bárta, 33. Nedvěd.
Plzeň - Chomutov 2:1 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 1. a 64. Vlasák - 18. Frolík. .
Zlín - Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Honejsek, 36. Leška, 45. Horák - 10. Valský, 49. Patera.
Karlovy Vary - Brno 3:4 po prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 30. Kumstát, 34. Skladaný, 56. Zaťovič - 31. Valábik, 35. J. Svoboda, 37. Dočekal, 62. Hruška.
Třinec - České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 34., 47. a 51. Růžička, 1. Zíb, 12. Peterek.