Plzeň - Chomutov 2:1 PPPlzeň díky dvěma gólům Vlasáka udolala Chomutov v prodloužení

1. Vlasák 1 : 0
18. Frolík 1 : 1
64. Vlasák 2 : 1

Hokejisté Plzně v 9. kole porazili v prodloužení Chomutov 2:1 a vyhráli tak už čtvrté z pěti domácích utkání. Už po 24 vteřinách sice Tomáš Vlasák otevřel skóre, ale v 18. minutě vyrovnal Michael Frolík a v základní hrací době už díky vynikajícím výkonům obou brankářů gól nepadl. Druhý bod následně zajistil domácím ve čtvrté minutě prodloužení jejich jediný dnešní střelec Vlasák.

Hosté přijeli do Plzně ještě bez avizované slovenské posily z New Yorku Islanders Milana Jurčiny a v jejich brance se po dvouzápasové pauze opět představil Řehoř. Už po necelé půlminutě ovšem kapituloval, když ho z mezikruží prostřelil nekrytý Vlasák. Piráti mohli rychle odpovědět, Lušňák ale trefil z dobré pozice pouze levou tyč. Z protiútoku na druhé straně zastavil Gulašův pokus Řehoř pohotově pravým betonem.

Obě mužstva hrála především směrem dopředu. V 11. minutě Duda šikovně vysunul rozjetého Procházku a plzeňský gólman Rask jeho zakončení zlikvidoval se štěstím nadvakrát. Vyznamenal si i jeho protějšek, který dokázal lapačkou chytit bekhend Petrušky po objetí branky. Poté měli navrch domácí, paradoxně ale dvě minuty před první přestávkou vyrovnal tečí Rýglova nahození Frolík.

Na začátku prostřední části Řehoř zastavil pokus Havlíčka, jenž zblízka zakončil akci Baleje. Domácí postupně zjednodušili hru a získali převahu. Při brejku Gulaše se Strakou po polovině utkání ovšem druhý jmenovaný ranou z voleje Řehoře nepřekonal a branku Dvořáka sudí neuznali pro jeho předchozí postavení v brankovišti.

Vlasák rozhodl v prodloužení

Ve 33. minutě zahrozili také hosté, nikým neatakovaný Hafenrichter ale vypálil nad. Dvě minuty na to mohli Indiáni skórovat během přesilovky. Pozorný Řehoř si však poradil s tečí Straky a ve 35. minutě zastavil při hře pět na pět blafák Straky a vzápětí i střelu Vlasáka z pravého kruhu.

Třetí třetina začala z obou stran o poznání opatrněji. Domácí měli mírně navrch, ale nevyužili ani pátou přesilovou hru a při přesilovce hostů ve 47. minutě ztroskotal Hruška tváří v tvář na Raskovi. A finský gólman si vleže poradil i s dorážkou Procházky.

Následně chtěli domácí rozhodnout a odkryli tím okénka v obraně. Od pohromy je uchránil v 53. minutě Rask, jenž zastavil bombu Zálešáka při přečíslení dva na jednoho a za chvíli zlikvidoval i samostatný únik Hrušky. O dvě minuty později domácí po vyhození puku Macháčkem nezužitkovali díky skvělému Řehořovi 16 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku a o bonusovém bodu rozhodovalo prodloužení.

V něm po zaváhání domácí defenzivy zakončil svůj nájezd Rýgl nad a v 64. minutě naopak střelou k levé tyči rozhodl o plzeňské výhře Vlasák.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 64. Vlasák (Ševc, Martin Straka) - 18. Michael Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist (Švéd.), Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 5210.
Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, od 43. navíc Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Lučka, Bartejs, Rutta, Macháček - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.