Zlín veze tři body z Třince, Kometa v závěru udolala Vítkovice a vede extraligovou tabulku

Hokejisté Plzně vyhráli v nedělním utkání 10. kola Tipsport extraligy na ledě Českých Budějovic 4:1 a pošesté v řadě bodovali. Naopak jihočeský Mountfield popáté za sebou prohrál. Jediný gól vstřelil až v 58. minutě Prokop, který tak překazil brankáři Mazancovi čisté konto. Z tříbodového zisku se těší i Pardubice, které zdolaly Liberec 6:2. Cenné vítězství slaví také Zlín, který zvítězil v Třinci 3:2. Chomutov díky skvělé koncovce otočil duel s Karlovými Vary, když rozhodující gól zaznamenal v prodloužení Michael Frolík. V trápení pokračuje Sparta, která nedotáhla dobře rozehraný souboj s Litvínovem a připsala si už osmou porážku v řadě. Brno pak udolalo před vlastním publikem Vítkovice 2:1, když o jejich triumfu rozhodl čtrnáct sekund před třetí sirénou Jakub Svoboda. Kometa tak vede tabulku nejvyšší soutěže, druhý Zlín ztrácí tři body.

Berani ze Zlína dokázali v minulém kole přerušit šestizápasovou sérii výher kladenských Rytířů a v neděli se jim povedl další husarský kousek. "Ševci" si odvezli tři body z Třince, které jim v samotném závěru zajistil útočník Bedřich Köhler. Navíc dokázali ustrážit kanonýra Růžičku, jenž se poprvé v této sezóně střelecky neprosadil.

V repríze loňského semifinále Česká pojišťovna play-off smetly Pardubice doma Liberec 6:2. Východočeši udeřili dvakrát v rozmezí patnácti vteřin, čímž vyhnali gólmana Pince z branky. Jenže podobný kousek se podařil i Bílým Tygrům, kteří ještě do přestávky srovnali. Nejprve snížil Nedvěd a po něm po krásné individuální akci rozesmutnil pardubické příznivce Filippi. Zbylé dvě třetiny ovšem patřily domácím, kteří čtyřikrát překonali Pavelce. Postupně se trefili Krejčí, Zohorna, Bartek a Hemský.

Velmi napínavý souboj viděli fanoušci v Chomutově. Domácí Piráti v podkrušnohorském derby ještě tři minuty před koncem třetí třetiny prohrávali s Karlovými Vary o dvě branky. Pak ale snížil Hřebejk a v 58. minutě vynutil domácím prodloužení Hruška. Z nastavení uběhly 2 minuty a čtyři sekundy, když Michael Frolík dokonal obrat a zařídil svému mužstvu bonusový bod.

V krizi pokračuje pražská Sparta, která sice proti Litvínovu vedla 2:0 a 3:2, nakonec ale opět padla. Severočeši zásluhou Ručinského a dvou rychlých gólů ve třetí třetině stav otočili a zaznamenali čtvrté vítězství v řadě. Naopak holešovický celek si připsal osmou porážku za sebou a nadále figuruje na poslední příčce tabulky.

Dlouho to vypadalo, že utkání mezi Brnem a Vítkovicemi nepozná v normální hrací době vítěze. Jenže čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny vybuchli fanoušci Komety nadšením. Tříbodový zisk zajistil domácím Jakub Svoboda a Kometa tak drží v tabulce první místo s tříbodovým náskokem před Zlínem.

Hokejová Tipsport extraliga, 10. kolo:
Třinec - Zlín 2:3on-line
Branky: 12. Klimenta, 24. Orsava - 4. Honejsek, 14. Čajánek, 57. Köhler.
Č. Budějovice - Plzeň 1:4on-line
Branky: 58. Prokop - 8. Balej, 20. Kratěna, 26. Pletka, 41. Jeřábek
Pardubice - Liberec 6:2on-line
Branky: 6. Benák, 6. Kousal, 21. Krejčí, 23. Zohorna, 28. Bartek, 41. Hemský - 19. P. Nedvěd, 19. Filippi.
Chomutov - Karlovy Vary 5:4 po prodl.on-line
Branky: 9. Rutta, 35. Lučka, 57. Hřebejk, 58. D. Hruška, 63. Michael Frolík - 17. Skladaný, 23. Vachovec, 33. Zaťovič, 36. Kumstát.
Sparta - Litvínov 4:5on-line
Branky: 14. a 60. T. Rachůnek, 16. Tenkrát, 31. J. Hlinka - 28. a 38. Ručinský, 29. Lukeš, 42. Hanzl, 43. V. Hübl.
Brno - Vítkovice 2:1on-line
Branky: 39. J. Hruška, 60. Jak. Svoboda - 17. Szturc.
Utkání Rytíři Kladno - HC Slavia Praha (2:3) bylo předehráno ve středu 19. září.