Brno - Vítkovice 2:1Kometa porazila Vítkovice až gólem v poslední minutě

17. Szturc 0 : 1
39. Hruška 1 : 1
60. J. Svoboda 2 : 1

Brno

Branka Jakuba Svobody čtrnáct sekund před koncem zápasu zajistila hokejistům Komety Brno těsné vítězství 2:1 nad Vítkovicemi. Brňané si tříbodovým ziskem upevnili první místo v tabulce Tipsport extraligy a i v desátém zápase sezóny bodovali.

Kometa se v první třetině dostávala jen obtížně do tempa. Měla problémy zejména s přechodem přes střední pásmo, které soupeř pečlivě a důrazně střežil. Brňané se trápili i v přesilovkách, při kterých se jim nedařilo udržet se déle v útočném pásmu.

Také hokejisté Vítkovic zápolili s přesnou rozehrávkou a často se nedostávali do střeleckých pozic. Jedinou výjimkou byla 17. minuta, kdy domácí obránci ztratili za vlastní brankou kotouč. Získal jej Roman, který našel přesnou přihrávkou těsně před brankou volného Szturce, který bez přípravy prostřelil brankáře Trvaje.

Hned v úvodu druhé třetiny se nabídla Brňanům po vyloučení Barinky a Ujčíka ideální příležitost k vyrovnání při 1:45 dlouhé přesilovce proti třem hráčům soupeře. Početní výhodu však Kometa nezužitkovala, navíc si ani nevypracovala žádnou slibnější šanci.

Na rozdíl od první třetiny Kometa postupně zvyšovala tlak, domácí útočníci však marně hledali zbraň na překonání jistě chytajícího brankáře Málka. Podařilo se to až těsně před druhou přestávkou, kdy Málek stačil vyrazit střelu Švrčka, v klubku hráčů se nejlépe orientoval Jan Hruška, jenž střelou pod horní tyčku vyrovnal.

Ve třetí třetina sice dostali Brňané svého soupeře pod vytrvalý tlak. Hokejisté Vítkovic se snažili utěsnit prostor před vlastní brankou. K útočení se dostávali zřídka, spíše jen vyhazovali kotouč z vlastního obranného pásma.

Kometa sice soupeře tlačila, v útočné třetině ale hrála hodně komplikovaně a střely nacházely připraveného brankáře Málka. Vítkovice srdnatě bojovaly o remízu, ubránily se i 78 sekund dlouhé přesilovce soupeře pěti proti třem. Tlak Brna v poslední třetině dokladuje i statistika zásahů brankářů: domácí Trvaj měl pouhé čtyři a jeho protějšek Málek dvacet zásahů.

Zápas směřující do prodloužení nakonec rozhodl nejproduktivnější hráč domácích Jakub Svoboda, který se prosadil 14 sekund před koncem a i v desátém zápase sezóny tak bodoval. Vítkovice tak prohrály sedmé z posledních osmi zápasů.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. J. Hruška (Švrček), 60. Jakub Svoboda (Švrček, J. Hruška) - 17. Szturc (Roman). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, M. Hruška - M. Hořava, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Roman, Klimek - Kuscera, Walker, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.