Tipsport extraliga

ANKETA: Ručinského návrat, či řádění Červenky se Sobotkou? Vyberte hvězdu 10. kola extraligy

8. října 2012 13:28 - Praha

I po desátém pokračování hokejové Tipsport extraligy vám redakce Sport.cz nabízí možnost hlasovat o hvězdě kola. Parádní zápas odehrál na Spartě litvínovský útočník Martin Ručinský, který ve svém druhém duelu po návratu z marodky posbíral tři body. Proti Kladnu zase v předehrávce řádily slávistické posily ze zámoří Roman Červenka s Vladimírem Sobotkou. Který z hráčů vás upoutal nejvíce? Hlasujte v anketě na konci článku.

Stanislav Peška, ČTK

Marek Mazanec

1. Marek Mazanec

Škoda Plzeň

Jednadvacetiletý plzeňský gólman oplýval na ledě Českých Budějovic jistotou, pochytal dvacet osm střel a necelé tři minuty jej dělily od čistého konta. Úspěšnost zákroků: 96,55 %.

Jiří Trvaj

2. Jiří Trvaj

HC Kometa Brno

Brněnský brankář byl jedním ze strůjců těsné výhry Komety 2:1 proti Vítkovicím. Překonal jej jen v první třetině Szturc, pak už nikdo. Úspěšnost zákroků: 96,55 %.

Václav Benák

3. Václav Benák

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

2 (1+1)

Jediný obránce v našem výběru. Pardubický zadák podpořil výhru svého týmu 6:2 proti Liberci gólem a asistencí, v hodnocení plus minus má bilanci +3.

Roman Červenka

4. Roman Červenka

HC Slavia Praha

3 (1+2)

Slávistický první útok ve složení Kalla - Červenka- Sobotka v předehrávce proti Kladnu zářil. Útočník patřící Calgary zaznamenal gól a dvě asistence a sešívaní tak oslavili cenné vítězství 3:2.

Jaroslav Hlinka

5. Jaroslav Hlinka

HC Sparta Praha

3 (1+2)

Sparťanský centr první formace se proti Litvínovu snažil, byl u tří branek Holešovických, prohře 4:6 však zabránit nedokázal.

Jan Hruška

6. Jan Hruška

2 (1+1)

Kometa otočila zápas proti Vítkovicím na 2:1 a brněnský rodák měl prsty v obou gólech. První sám vstřelil, ten druhý z 60. minuty vypracoval pro Jakuba Svobodu.

Tomáš Plekanec

7. Tomáš Plekanec

Rytíři Kladno

2 (1+1)

Kladenská elitní útočná formace složená z posil ze zámoří byla proti Slavii vidět, sama však na všechno nestačila. Forvard Montrealu zaznamenal gól a asistenci.

Tomáš Rachůnek

8. Tomáš Rachůnek

2 (2+0)

Přestože se Sparta trápí a prohrála už osmkrát v řadě, posila na měsíční hostování ze Lva Praha se zatím osvědčuje. Ve svém prvním zápase proti Slavii vstřelil gól, v neděli proti Litvínovu dokonce dva.

Martin Ručinský

9. Martin Ručinský

HC VERVA Litvínov

3 (2+1)

Po zranění odehrál teprve druhý zápas v sezóně, na Spartě to však byl jeho večer. Zkušený litvínovský útočník dvakrát skóroval, navrch si připsal jednu asistenci.

Vladimír Sobotka

10. Vladimír Sobotka

3 (1+2)

Stejně jako spoluhráč Červenka proti Kladnu zářil a i bodovou bilanci mají obě slávistické posily ze zámoří stejnou - gól a dvě asistence.