Vítkovice - Pardubice 3:2Odplata se zdařila. Hokejisté Vítkovic uťali úspěšnou minisérii pardubického mistra

8. Roman 1 : 0
10. Klimek 2 : 0
27. Krejčí 2 : 1
35. Burger 3 : 1
50. Benák 3 : 2

Podruhé v rozmezí pěti dnů na sebe v Tipsport extralize narazili hokejisté Vítkovic a Pardubic, a zatímco z páteční předehrávky 35. kola, vyšli vítězně Východočeši (3:1), dnes v Ostravě se v dohrávce 9. kola naopak radovali Vítkovičtí. Zvítězili 3:2 a ukončili tak minisérii úřadujících obhájců titulu, kteří v předchozích čtyřech zápasech vždy dokázali bodovat. Rozhodující gól vstřelil kapitán týmu Jiří Burger.

Na vítězný kurs Vítkovice, které za předchozích osm duelů získaly jen tři body, nasedly dvěma góly v úvodní desetiminutovce. Mohly být i tři, jenže při blafáku Ujčíka se ve čtvrté minutě vyznamenal brankář Růžička. Pak už ale domácí pálili ostrými: vedení jim zařídil Roman, který v 8. minutě bleskově obkroužil klec a zasunul puk zpoza branky.

Druhý gól Vítkovicím darovali Východočeši lajdáckou rozehrávkou ve středním pásmu dokonce při početní převaze a Klimek nabídku využil tvrdou střelou po ledě, která Růžičkovi proklouzla za záda.

Pardubice hrály v poli vyrovnaný zápas, tolik šancí však neměly. Málek se zapotil v 17. minutě, když musel natřikrát likvidovat pokusy Brendla a Cetkovského. Vzápětí hosté unikli třetímu gólu, když po průniku Ujčíka zazvonila horní tyčka hostující svatyně.

Hosté snížili v přesilovce

Východočeši ve druhé části stupňovali tempo stažením hry na tři řady a efekt se dostavil. Největší pardubická esa rozebrala v přesilovce domácí čtyřlístek a Krejčí vstřelil kontaktní gól.

Jenže perně vydřeného vedení už se Vítkovičtí nehodlali vzdát. Závěr druhé části se odehrál zase v jejich režii a Burger při hře pět na čtyři razantním příklepem vymetl horní růžek. Domácí se mohli odpoutat i na výraznější vedení, ale Huna a Burger další šance promrhali.

Když deset minut před koncem překonal Málka tvrdou ranou Benák, nastalo drama. To mohl vyřešit Šedivý, ale jeho stoprocentní šanci po úniku v přečíslení zmařil Růžička.

Mistr v konci zatlačil soupeře před Málka, který si se vším poradil. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se ale nechal vyloučit pardubický Buchtele a tlak svého celku utnul.

Dohrávka 9. kola hokejové Tipsport extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Roman (Klimek), 10. Klimek (R. Hruška), 35. Burger (Malík, R. Polák) - 27. Krejčí (Kindl, Starý), 50. Benák (Kolář). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:6, navíc Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4038.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Sloboda, Barinka, Sedlák, Voráček (21. Ondrušek) - Šedivý, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Huna, Roman, Klimek - T. Káňa, Walker, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Ďaloga, Kindl, od 21. navíc Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Brendl, Beech, Cetkovský - T. Nosek, T. Zohorna, Semorád - od 41. navíc Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.