Plzeň - Kladno 2:1 SNBitvu Strakovy Plzně s Jágrovým Kladnem rozhodly až nájezdy, výhru Škodovce vystřelil Kovář

5. Tlustý 0 : 1
25. Gulaš 1 : 1
65. Kovář (penalta) 2 : 1

Plzeň

Vyrovnaný hokej ve vysokém tempu nabídla předehrávka 11. kola Tipsport extraligy mezi domácí Plzní a Kladnem. Rytíři byli zejména v první polovině nebezpečnější a už po pěti minutách šli zásluhou Tlustého do vedení, Západočeši ale s postupem času převzali iniciativu a v prostřední třetině po "vlastním gólu" Majeského srovnali. O výhře Plzně 2:1 rozhodly až samostatné nájezdy, ten vítězný zaznamenal Kovář.

Natěšené a do posledního místa zaplněné ochozy plzeňské arény již takřka čtvrthodinu před úvodním buly vyvolávaly jméno svého kapitána a lídra Martina Straky, byli to ale kladenští tahouni, kterým pařily první minuty. Nejprve mohl využít zaváhání domácích při rozehrávce Patera, odkrytou branku ale netrefil.

Jenže vzápětí našlápl k parádnímu sólu podél levého mantinelu Plekanec, v útočném pásmu našel pasem přes brankoviště Tlustého, který po ledě překonal Raska. Po dvouzápasovém bodovém půstu se tak elitní formace Rytířů prosadila už po necelých pěti minutách.

Západočechy inkasovaná trefa vyburcovala a ohniště hry se začínalo přesouvat před Cháberu. Kladenského muže s maskou nezaskočilo pohotové zakončení St. Pierra ani Strakovo vybruslení si zpoza klece a následná střela zápěstím.

Majeský srovnal. Trefil se do vlastní branky

V úvodu druhé části hrála Plzeň krátkou přesilovku pět na tři, už v klasické početní výhodě nejprve Vlasák nastřelil pravou tyčku, o pár vteřin později už ale bylo srovnáno. Gulaš si povyjel od zadního mantinelu, Chábera sice jeho střelu vyrazil, místo Gulašovy dorážky ale nešťastně zametl puk do vlastní klece kladenský obránce Majeský.

V polovině prostřední třetiny Kladenští v tísni vyhodili puk z vlastní třetiny vysokým obloukem, Hovorka si ale kotouč dojel, šikovně si obhodil obránce, v samostatném nájezdu jej ale vychytal Rask. A šance se rázem začaly množit... Zapomenutý Tlustý trefil tváří v tvář Raskovi bekhendem jen boční síť, svou tradiční fintu vytáhl Plekanec, jeho objetí branky ale brankářská posila z Bostonu anticipovala.

Drtivý tlak Plzně v třetí části rozhodnutí nepřinesl

Drápky však vystrkovala i Plzeň, zejména samostatný únik Dvořáka po gólu doslova volal, jenže Chábera si kličku do bekhendu pohlídal. Na druhé straně pak Hovorka ještě dlouho vzteky třískal hokejkou o led, když z mezikruží trestuhodně neskóroval. Krátce před koncem třetiny předčasně skončil zápas pro kladenského beka Mocka, který za svůj zákrok na Straku, po kterém plzeňský kapitán narazil obličejem na horní tyčku, dostal trest pět minut a do konce utkání.

Dlouhou přesilovku Škodovka nezužitkovala, ve třetí části ale byla aktivnější. Kovářovo tečované nahození Chábera vůbec neviděl, puk k jeho štěstí o pár centimetrů branku minul. V ještě lepší šanci se pak po pěkné individuální akci ocitl Dvořák, nerozhodný stav ale vydržel dál. O drtivém tlaku domácích svědčil i poměr střel ve třetí části - zatímco Chábera musel zasahovat dvanáckrát, Rask jen jednou...

Došlo tak na prodloužení, jehož posledních 68 vteřin museli domácí kvůli předchozímu přílišnému počtu hokejistů na ledě sehrát jen ve třech. Náročný moment však zvládli s bravurou a rozhodovaly tak až samostatné nájezdy. V nich zajistil domácím bod navíc Kovář.

11. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 2:1 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Gulaš, rozh. nájezd Kovář - 5. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Mocek (Kladno) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8236 (vyprodáno).
Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Eberle, Dragoun, M. Látal - Valský, Melka (26. Bicek), Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.