Tvrďák Straka! Po nárazu do branky šel na šití, pak se vrátil. Jsem přece hokejista, říká

Plzeň

V závěru druhé třetiny stál čelem k brance, když jej nic netušícího poslal zezadu kladenský obránce Petr Mocek přímo na konstrukci svatyně. Martin Straka se pár vteřin svíjel bolestí na ledě, aby pak vzápětí zamířil do šatny na šití. Plzeňský kapitán však ukázal, že je tvrďák. S několika stehy kolem pravého oka se do třetí části vrátil na led a pomohl svému celku k výhře 2:1 po samostatných nájezdech.

„Maličko to bolelo, hned jsem věděl, že musím jít do šatny na šití. Mám nějaký štychy, ale v pohodě. Víceméně nic. Vůbec mě nenapadlo, že bych už se do zápasu nevrátil," potvrdil svými pozápasovými slovy Straka, že je pořádný tvrďák.

Kladenský Mocek za faul vyfasoval pět minut a trest do konce utkání. Bezprostředně po svém nevybíravém zákroku se Strakovi omlouval. „Vůbec nevím, co mi říkal. Jen jsem se chtěl zvednout, abych odjel na šití. Ale myslím, že schválně to neudělal, takový je někdy hokej," říkal Straka.

Plzeňský kapitán se do hry vrátil na třetí třetinu. Přestože stoprocentně fit se rozhodně necítil, vymlouvat se na své poranění nehodlal. „Trošičku mě bolí hlava, ale jsem přeci hokejista!"