Odveta Kometě nevyšla. V repríze finále se znovu radovaly Pardubice

Hokejisté Pardubic obhájili svoje postavení úřadujících šampiónů extraligy. V 11. kole letošního ročníku zdolali v repríze finále minulé sezóny Brno 5:3 i přesto, že v zápase museli dvakrát dotahovat vedení hostí. Nakonec třemi góly v závěrečné třetině strhli vítězství na svoji stranu. Kometa poprvé ztratila všechny tři body, i tak zůstává nadále v čele soutěže.

Gólman libereckých Bílých Tygrů Ondřej Pavelec se až na sedmý pokus dočkal první výhry v extralize. Severočeši zvítězili na ledě Karlových Varů 3:1 a připsali si teprve druhou výhru za posledních deset zápasů. Čisté konto pokazil posile z Winnipegu pro výluku v NHL až v 56. minutě Lukáš Pech.

Litvínov prohrál doma s Třincem 1:4. Ve druhé třetině nejdříve domácí Martin Ručinský neproměnil za stavu 1:1 trestné střílení a Oceláři pak třemi góly rozhodli. Třemi body za gól a dvě asistence se zaskvěl po půstu v minulém utkání se Zlínem nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Martin Růžička.

Kapitán českobudějovických hokejistů Jiří Šimánek hattrickem rozhodl o výhře svého týmu ve Zlíně a hosté se tak radovali se z úspěchu po pěti zápasech bez bodu.  Jejich gólman Pavel Kantor si připsal první čisté konto v nejvyšší soutěži v kariéře.

Ujčík mezi legendami

Do hluboké krize zabředla pražská Sparta. Vítěz základní části minulého ročníku utrpěl už devátou prohru v řadě, přestože i ve Vítkovicích znovu vedl, a nadále zůstává na dně extraligové tabulky. Na výhře domácích 3:2 měl podíl i veterán Viktor Ujčík, jenž se 403. gólem v nejvyšší soutěži dotáhl na třetím místě historické tabulky střelců na legendárního Josefa Černého. Lepší než oni jsou už jen Milan Nový (474 branek) a Vladimír Růžička (431).

Slavia zdolala nováčka z Chomutova 4:0 a vyhrála páté utkání z posledních šesti, Severočeši naopak nebodovali poprvé po sérii čtyř zápasů. Gólman vítězů Miroslav Kopřiva vychytal své první čisté konto v probíhající sezóně.

Pardubice - Brno 5:3
Branky: 36. a 42. Beech, 22. Brendl, 54. Hemský, 59. Starý   - 2. J. Hruška, 21. H. Zohorna, 37. Jakub Svoboda.