Zlín - Budějovice 0:4Šimánek zařídil hattrickem výhru Českých Budějovic ve Zlíně

31. Šimánek 0 : 1
33. Šimánek 0 : 2
52. Kotalík 0 : 3
60. Šimánek 0 : 4

Zlín

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v 11. kole extraligy ve Zlíně 4:0 a radovali se z úspěchu po pěti zápasech bez bodu. Hattrickem se o to postaral kapitán Jiří Šimánek, gólman Pavel Kantor si připsal první čisté konto v nejvyšší soutěži v kariéře.

Úvod utkání opanovali domácí. V dobré příležitosti nepřesně vystřelil Balaštík. Po něm neuspěli proti brankáři Kantorovi Čajánek s Veselým. V další velké příležitosti nevyšel Honejskovi blafák, když vybruslil z ideálního střeleckého úhlu.

Poté zahrozili také Jihočeši. Vnější síťku zlínské branky nastřelil nováček v sestavě Mountfieldu, kanadský obránce Ference, který při výluce NHL posílil České Budějovice z Bostonu.

Ze svého náporu hostující celek vytěžil vyloučení Řezníčka, které nevyužil. Po srovnání řad Honejsek přesně nahrál Linhartovi, jehož střelu schoval brankář Kantor v náruči. Zlínu nepomohly ke skórování ani dvě přesilovky.

Také začátek prostřední pasáže patřil Zlínu. Ve velké šanci nastřelil Horák horní tyčku hostující branky. V početní výhodě mohli na nepřesnou koncovku žehrat Köhler s Veselým. A nevyužité šance mohly domácí tým mrzet.

V polovině utkání převzali iniciativu hráči Českých Budějovic. Svoji optickou převahu potvrdili i gólově. Hrdinou hostujícího celku se stal Šimánek, jenž během necelých tří minut vstřelil dva góly. Nejprve uspěl střelou od modré čáry a poté svůj brejk zakončil trefou pod horní tyč. Zmatek ve zlínské obraně mohl potrestat Červený, ale jeho střelu v poslední chvíli zblokoval protihráč. Před koncem třetiny nepomohla Zlínu ke vstřelení kontaktní branky ani čtvrtá přesilovka.

Na začátku poslední dvacetiminutovky se gólman Kantor blýskl efektním semaforem po střele Honejska. Svěřencům trenéra Vlacha nešla upřít snaha, ale zkorigovat nepříznivý vývoj zápasu nedokázali. Když už Jihočeši propadli v obranném pásmu, tak se mohli spolehnout na brankáře Kantora.

V 52. minutě potrestal zmatek ve zlínské obraně Kotalík, jenž pohodlně skóroval do odkryté branky. Hattrick dovršil 14 sekund před koncem přesilovkovým gólem Šimánek. Hokejisté Zlína čestného střeleckého úspěchu nedosáhli. Berani tak po třízápasové šňůře, ve které bodovali naplno, vyšli bodově naprázdno.

PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Šimánek (Ptáček, Rousek), 33. Šimánek (Kotalík), 52. Kotalík (Rousek, Ptáček), 60. Šimánek (Kotalík, Frühauf). Rozhodčí: Homola, Mikula - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4028.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Vráblík, Jank, Kolarz - Rousek, Kotalík, Šimánek - Dej, L. Kohn, Mertl - Soudek, Knotek, Suja - Červený. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.