Slavia - Chomutov 4:0Slavia porazila nováčka z Chomutova

26. Růžička 1 : 0
47. Kučný 2 : 0
54. Beňovič 3 : 0
57. Sobotka 4 : 0

Hokejisté Slavie porazili v 11. kole extraligy Chomutov 4:0. Pražané vyhráli páté utkání z posledních šesti, Severočeši naopak nebodovali poprvé po sérii čtyř zápasů. O výhře svěřenců kouče Vladimíra Růžičky rozhodl jeho syn Vladimír gólem ze druhé třetiny, další poté přidali Jiří Kučný, Tomáš Beňovič a Vladimír Sobotka. Gólman vítězů Miroslav Kopřiva vychytal své první čisté konto v probíhající sezóně.

Domácí mohli hned v úvodu děkovat Kopřivovi, že zlikvidoval šance Dudy a Sikory. Sami hráli vzápětí přesilovku, ovšem Piráti se bez problémů ubránili. Před polovinou úvodní části si do šance vyjel Lušňák, při jeho bekhendu však Kopřiva sklapl betony k sobě včas. V končící 18. minutě zahrozil dvakrát v krátkém sledu opět Duda - napoprvé již za Kopřivovými zády ovšem z téměř nulového úhlu minul, poté ho vychytal gólman Slavie.

Ve 24. minutě přichystal Červenka šance Sobotkovi a Beňovičovi, stav se však neměnil. Bezbrankové skóre zlomil až chvilku nato Růžička bekhendem na bližší tyč. Pospíšilovo zakončení z otočky lapil Kostúr. Přišla série tří Dudových vyloučení v krátkém sledu po sobě. Červenku vychytal Kostúr, Hertl sice dokázal skórovat, ovšem jeho trefa nebyla sudími uznána, neboť mu předcházela faul slávistického mladíka a ten musel na trestnou lavici.

V úvodu třetí části si domácí kapitán Kadlec u hrazení vyšlápl na Dudu a musel na trestnou lavici, ale právě Dudovu rozehrávku v následné přesilovce vystihl Červenka a uháněl sám na chomutovskou branku. Jeho úmysl o zakončení mezi betony však Kostúr přečetl.

Slavia se tak dočkala navýšení svého náskoku až na konci 47. minuty, kdy se po kombinaci Sobotky s Červenkou trefil Kučný, jemuž mezi kruhy ideálně nabil Červenka. Právě Červenka poté připravil parketu i pro dalšího beka Beňoviče a jeho rána z 54. minuty definitivně rozhodla. Čtvrtý gól přidal Sobotka. Pražané ještě prohospodařili přes minutu a půl dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, ale mrzet je to nemuselo.

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. V. Růžička ml. (P. Jelínek, Kadlec), 47. Kučný (Červenka, V. Sobotka), 54. Beňovič (Červenka), 57. V. Sobotka (Kuboš, Micka). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Horinek, Ondráček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 3782.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Kolařík, Kempný, Beňovič - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - Kalla, Micka, Tomica - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Chomutov: Kostúr - Jurčina, Pulpán, Palin, Lučka, Rýgl, Bartejs, Mrázek - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Lušňák, V. Polák - Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.