Jágr neměl den. Dva nájezdy nedal, obličej mu šili, humor ale neztratil

Jaromír Jágr jel v nedělním utkání 12. kola hokejové extraligy proti Litvínovu dva nájezdy, ani jednou se však neradoval z gólu. Mrzet ho to nakonec nemuselo, jeho Rytíři zvítězili nad Litvínovem 2:1 a vítězství přihlížela vyprodaná kladenská hala. Osm tisíc diváků přišlo v Kladně na hokej poprvé po devíti letech.

Rytíři měli bleskový start do zápasu, Eberle poslal domácí do vedení už ve třetí minutě. Jágr mohl přidat druhý zásah z prvního trestného střílení. Brankář Franěk, který se do brankoviště postavil přesně po měsici, se však proti hvězdě domácích vytáhl a střele nastavil beton. Jágr sice puk do sítě propasíroval, ale až na druhý pokus, což samozřejmě pravidla nedovolují. „To se mi nepovedlo, ale ani ty nemáš každej den povedenej rozhovor," řekl s úsměvem reportérovi České televize po zápase.

Hrající majitel Rytířů byl ale výraznou postavou druhého, a jak se později ukázalo, tak také rozhodujícího gólu. Při přesilové hře zavezl puk do pravého rohu, odkud ideálně přihrál najíždějícímu Tomáš Plekancovi. Centr první kladenské formace hostujícího gólmana propálil.

Severočechům se sice podařilo snížit zásluhou Majdana, klid do kladenských řad mohl vnést Jágr, který měl přesně v čase 54:00 možnost druhého samostatného nájezdu. Hrající legenda tentokrát zvolila střelu, ale i tentokrát byl Franěk na místě. „Já si totiž celou dobu myslel, že chytá Francouz a ten má opačný gard," smál se v rozhovoru pro Českou televizi Jágr, jehož ret navíc zdobilo od 51. minuty pár stehů po zásahu hokejkou Baláže.

Slavné osmašedesátce gól nebyl přán. Kromě neproměněných nájezdů netrefil v 53. minutě prázdnou bránu, podobně si vedl i tři minuty před koncem zápasu. Výhru Rytířům ale zachránil Plekanec, který půl minuty před koncem zabránil hostům ve vyrovnání.

Dvě trestná střílení v jednom utkání jel naposledy v sezóně 2007/2008 vítkovický Jiří Burger, narozdíl od Jágra ale oba nájezdy proměnil.