Chomutov - Vítkovice 3:2 PPChomutov 9 sekund před sirénou smazal náskok Vítkovic, výhru vystřelil Frolík

16. Roman 0 : 1
21. Ujčík 0 : 2
47. Lušňák 1 : 2
60. Zálešák 2 : 2
62. Frolík 3 : 2

Hokejisté Chomutova porazili ve 12. kole extraligy Vítkovice 3:2 v prodloužení, přestože hostující Ostravané na začátku druhé části vedli 2:0. Piráti však dokázali vyrovnat v čase 59:51, kdy se trefil Miroslav Zálešák, poté rozhodl v prodloužení Michael Frolík.

Od začátku se hrál opatrný hokej na obou stranách, první větší šanci zápasu měl domácí Lušňák, ale trefil jen gólmana Málka. Ani přesilovka Pirátů nepřinesla větší oživení, neboť měli problém usadit se v útočném pásmu. Jedinou větší příležitostí byla střela Pulpána od modré čáry, jež však těsně minula levou tyč vítkovické branky.

Chomutovští ani ve druhé přesilovce prakticky vůbec nezahrozili. Až po ní přišla série dorážek a Sikora netrefil poloprázdnou branku. Vzápětí se do vedení naopak dostali hosté, když Řehoř pustil lehké Romanovo nahození od modré čáry. Těsně před sirénou měli domácí první velkou šanci, když se po spolupráci Krafta s Frolíkem ocitl puk za Málkem, ale za brankovou čáru nakonec nedoklouzal.

Hned po nástupu do druhé třetiny Ujčík střelou zápěstím z prostoru pro vhazování zvýšil na 2:0 pro Vítkovice a současně vyhnal Řehoře z brány. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl v 28. minutě opět Ujčík, když jel sám na Kostúra, ale ten výborně zasáhl. Od poloviny zápasu Piráti zvýšili tlak. Velkou šanci na snížení měl Důras, ale zblízka trefil jen Málka. Vzápětí Rýgl pálil od modré, Klimek si však obětavě lehl do jeho rány.

Aktivita nováčka soutěže přinesla ovoce ve 47. minutě, kdy se po chybě v hostující rozehrávce řítil na Málka Lušňák a snížil. Vzápětí měli po faulu Zálešáka Vítkovice výhodu přesilovky, v níž Polák sice střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ale branka neplatila pro postavení hráčů v brankovišti.

V končící 58. minutě byl vyloučený Malík, domácí měli před sebou přesilovku, kterou navíc po oddechovém času ještě podpořili odvoláním gólmana a nastoupili se šesti hráči do pole. Přišel obrovský tlak Pirátů a šance Pulpána, Frolíka a Jurčiny. Velkou šanci rozhodnout měl naopak 42 sekund před koncem Burger, ale ze středního pásma netrefil prázdnou branku. Nakonec už po skončení přesilovky vyrovnal Zálešák.

V prodloužení rozhodl o druhém bodu pro domácí střelou zápěstím Frolík.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Lušňák, 60. Zálešák (Hřebejk, Michael Frolík), 62. Michael Frolík (Duda) - 16. Roman, 21. Ujčík (Burger). Rozhodčí: Smitka, Hrubý - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4379.
Chomutov: Řehoř (21. Kostúr) - Jurčina, Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Hafenrichter - Duda, V. Polák, Důras - Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Voráček, Malík, Sloboda, Rehák, Barinka, Sedlák - Ujčík, Burger, Szturc - Huna, Roman, Klimek - Šedivý, T. Káňa, Walker - Svačina, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.