Karlovy Vary - Kladno 3:2Doležal vystřelil Karlovým Varům cenné vítězství nad Kladnem. Jágr utkání nedohrál

15. Bicek 0 : 1
17. Valský 0 : 2
24. Zaťovič 1 : 2
44. Košťál 2 : 2
59. Doležal 3 : 2

Karlovy Vary/Praha

Hokejisté Karlových Varů udolali ve čtvrteční předehrávce 13. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Kladno 3:2 a ukončili tak sérii čtyř porážek v řadě. Rytíři si v úvodní dvacetiminutovce vypracovali po gólech Bicka a Valského dvoubrankový náskok, Energie však v dalším průběhu předvedla obrat, když vítězný gól vstřelil minutu a půl před koncem třetí třetiny Jiří Doležal. Zápas kvůli zdravotním problémům nedokončil kladenský útočník Jaromír Jágr, jenž od druhé třetiny sledoval duel pouze ze střídačky.

Oba týmy nasadily do hry všechny zámořské hvězdy a fanoušci se v KV Areně rozhodně nenudili. Západočeši se chtěli rehabilitovat za poslední nevydařené výsledky, jenže Rytíři začali v jejich hájemství pořádně zhurta. Po devětatřiceti sekundách hry naservíroval Jágr lahůdkově puk Černoškovi, který sám před Mensatorem našel pouze jeho lapačku. Vzápětí zase Majeský obkroužil bránu a snažil se zasunout puk za karlovarského gólmana, ten se však překvapit nenechal.

Potom se blýskli také domácí. Nejprve si vybruslil před bránu Gulaši, předložil kotouč Košťálovi, jenž ho ovšem nezasáhl podle představ. Ofenzivního představení si zaplněné ochozy vychutnávaly i nadále. V 7. minutě obral Kumstát o puk Bicka a uháněl sám na Cháberu. Bekhendová klička se mu sice povedla, puk však proletěl vedle tyče.

Rytíři udeřili dvakrát v krátkém sledu

Šance se poté střídaly na obou stranách. Nejprve Kuchejdu výtečně vychytal lapačkou Mensator, na druhé straně se pak řítil sám na kladenského brankáře Skuhravý, klec ale minul. Parádní dvouminutovku završil kladenský Bicek, jenž z úhlu orazítkoval tyč.

Slovenský útočník se ale nakonec přece jen prvního gólu v sezóně dočkal. V přesilovce vypálil od modré Židlický, Mensator puk pod betony neudržel a Bicek měl snadnou práci. Uběhly jen necelé dvě minuty a Rytíři jásali podruhé. Krásnou kombinaci zakončil střelou do opuštěné klece Valský. Skóre mohl těsně před první sirénou zkorigovat Pech, Chábera ale Kladenské podržel.

Jágr do druhé třetiny nenastoupil

Do druhé třetiny nastoupili hosté bez Jaromíra Jágra a absence lídra byla na jejich výkonu v dalším průběhu znát. Hráči Energie se zakousli do svého soupeře a brzy se radovali z kontaktního zásahu, o který se postaral v početní výhodě Zaťovič. V polovině střetnutí byl lázeňský tým kousek od vyrovnání, jenže Chábera vytáhl famózní zákrok a pokus zblízka v podání Košťála levým betonem vyrazil. Když vzápětí spálil velkou příležitost i Kumstát, mohli udeřit hosté. Eberle ujížděl sám na bránu, Mensatora ale nepřekonal.

Doležal dokonal obrat

Třetí třetinu sledoval Jágr pouze v civilu na střídačce a mohl tak jen smutně přihlížet, jak Košťál ve 44. minutě srovnal stav. Karlovy Vary vycítily šanci, vytvořily si tlak a nakonec dokonaly obrat. Minutu a půl před koncem třetí třetiny rozvlnil síť bombou z mezikruží Jiří Doležal. Kladno to ještě zkusilo v šesti, vyrovnat se mu ovšem už nepodařilo a promarnilo tak příležitost posunout se do čela tabulky. Západočeši díky tříbodovému zisku přeskočili českobudějovický HC Mountfield a se ziskem šestnácti bodů jim patří 11. místo.

Předehrávka 13. kola hokejové Tipsport extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 44. Košťál (Zucker), 59. J. Doležal ml. (Pech) - 15. Bicek (Židlický, T. Kaberle), 17. Valský (Melka, Židlický). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5955 (vyprodáno).
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - Koblasa, Vachovec, J. Heřman. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Piskáček, Drtina, Kameš - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Lukáč - Eberle, Valský, Melka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.