Plzeň porazila Třinec a extralize kraluje. Slavia i bez Červenky zdolala Budějovice

Hokejisté Plzně porazili v pátečním utkání 13. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Třinec 4:2 a posunuli se do čela soutěže. Indiáni rozhodli přímý souboj o první místo již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Slavia i bez zdravotně indisponovaného útočníka Červenky zdolala doma České Budějovice 4:1. Jihočeši, kteří vyhráli posledních pět vzájemných zápasů, sice brzy vedli po trefě Červeného, "sešívaní" ale v dalším průběhu stav otočili. Tříbodový zisk slaví také Pardubice, které zvítězily ve Zlíně 3:1. Dva body si odvezli z Litvínova chomutovští Piráti, kteří v prodloužení udolali domácí Vervu. Na ledě řádil Michael Frolík, jenž dosáhl na hattrick. Druhé venkovní vítězství v řadě zaznamenal Liberec, jenž si po Karlových Varech poradil i s Vítkovicemi. Dvěma góly se zaskvěli útočníci Antonín Dušek a Lukáš Krejčík.

Ve šlágru kola měli Indiáni skvělý nástup a již po úvodní dvacetiminutovce se výrazně přiblížili vítězství. Postupně se trefili Pletka, Kovář a Balej. Oceláři zvýšili ve druhé třetině aktivitu, jenže nedokázali najít recept na výtečně chytajícího Raska. Povedlo se jim to až v 50. minutě, kdy do černého zacílil Bonk. Fanoušky Indiánů ovšem bleskurychle uklidnil Gulaš, který vrátil domácím tříbrankové vedení. Na triumfu Západočechů, kteří ustrážili třinecké střelce, už poté nic nezměnila ani trefa Adamského v samotném závěru. Plzeň tak bodovala již devětkrát v řadě, v osmi případech přitom vyhrála.

Slavia i bez Červenky zdolala Budějovice

Slavia překlopila výsledek proti Mountfieldu v polovině zápasu, kdy v rozmezí 29. a 34. minuty skórovali Hertl se Sobotkou. V závěrečné části pak pojistil náskok Růžička a těsně před koncem pak do poloodkryté klece stvrdil domácím tříbodový zisk Žejdl. V sestavě "červenobílých" chyběl kvůli bolestem zad útočník Roman Červenka, jenž se od příštího týdne, pokud v zámořské NHL neskončí výluka, připojí k týmu Lva Praha hrajícího Kontinentální ligu.

Frolík střelecky koncertoval v Litvínově

Piráti z Chomutova vyválčili dva body z Litvínova a jedním z hlavních hrdinů duelu se stal forvard Michael Frolík, jenž zazářil hattrickem. Hosté byli v severočeském derby blízko vítězství v normální hrací době, nakonec ale mohli i prohrát. Tři minuty před třetí sirénou totiž srovnal Baláž a hned o chvíli později mohl dokonat obrat Zálešák. Nařízené trestné střílení ovšem neproměnil a v nastavení naopak ukončil napínavé střetnutí Mrázek.

Zlín potřetí v řadě doma prohrál

Zlín potřetí za sebou před vlastním publikem prohrál. Tentokrát nestačil na Pardubice, které dvakrát skórovaly v početní výhodě. Gólem a asistencí přispěl k triumfu úřadujícího mistra Aleš Hemský.

Liberec zlomil ostravskou kletbu

Raketový start do utkání měli ve Vítkovicích hráči Liberce. Již po třiadvaceti sekundách rozvlnil síť Dušek a stejný hráč v dalším střídání přidal druhý gól Bílých Tygrů. V obou případech mu asistoval Petr Nedvěd. Severočeši poté dále navyšovali vedení, a protože skvělého Pavelce překonal pouze Ujčík, odvezl si Liberec z Ostravy poprvé od října 2008 tři body. Zápas nedochytal vítkovický gólman Roman Málek, kterého po třetí brance nahradil mezi třemi tyčemi Šindelář.

Hokejová Tipsport extraliga, 13. kolo:
Slavia - České Budějovice 4:1on-line
Branky: 29. Hertl, 34. Sobotka, 45. Vl. Růžička ml., 59. Žejdl - 5. Červený.
Plzeň - Třinec 4:2on-line
Branky: 4. Pletka, 11. Jan Kovář, 18. Balej, 50. Gulaš - 50. Bonk, 60. Adamský.
Zlín - Pardubice 1:3on-line
Branky: 56. Zámorský - 8. Hemský, 27. Kolář II, 43. Somík.
Litvínov - Chomutov 3:4 po prodl.on-line
Branky: 25. Lukeš, 32. Martynek, 57. Baláž - 23., 33. a 44. Michael Frolík, 63. Mrázek.
Vítkovice - Liberec 1:5on-line
Branky: 39. Ujčík - 1. a 2. Dušek, 26. a 46. L. Krejčík, 16. Urban.
Karlovy Vary - Kladno 3:2