Slavia - Budějovice 4:1Kuriózní gól nastartoval obrat Slavie, Budějovice porazila po pěti předchozích nezdarech

5. Červený 0 : 1
29. Hertl 1 : 1
34. Sobotka 2 : 1
45. Růžička 3 : 1
59. Žejdl 4 : 1

Slavii porazili pětkrát v řadě, šestý korálek ale hokejisté Českých Budějovic nenavlékli, když v 13. kole Tipsport extraligy na ledě Pražanů prohráli 1:4. Jihočeši přitom ještě ve druhé třetině vedli, obrat domácích však nastartoval gól Hertla, při kterém gólman Kantor nemohl využít své hokejky zaseklé v síti. Svěřenci kouče Růžičky tak bodovali již v pátém zápase za sebou a poskočili na páté místo, Budějovice zůstávají dvanácté.

Jihočeši se museli obejít bez zámořských posil Milana Michálka s Martinem Hanzalem, kteří sice měli vyřízené všechny podstatné náležitosti ke startu, rozhodli se ale respektovat doporučení NHLPA do příštího úterka nestartovat. I přesto to byli hosté, kdo od začátku diktovali tempo hry a už v páté minutě šli do vedení, když Knotkovo nenápadné nahození tečoval mimo dosah gólmana Furcha Červený.

Slavia, které pro zranění chyběla největší ofenzivní hvězda Roman Červenka, postupně přebírala iniciativu, narážela ale na pozorného brankáře Kantora. Tak jako Jelínek, jehož střele při přečíslení dvou na jednoho vystavila stopku vyrážečka. Ještě větší šanci pak spálil Hertl, který sice zakončoval z ostrého úhlu, ale zcela prázdnou klec trestuhodně přestřelil.

Zaseknutá hokejka v síti a slávistické srovnání

Ve 27. minutě putoval na trestnou lavici budějovický Frühauf a Slavia nabídnutou výhodu využila. Pomohl jí k tomu ale i Kantor, kterému se hokejka zasekla v síti, nemohl ji z ní vydolovat, na což doplatil při Hertlově střele mezi betony. Hned vzápětí si v početní výhodě zahrál poprvé i Mountfield, úspěšný ale nebyl.

O pět minut později byl obrat ve skóre dokonán. Sobotka před odkrytou brankou nezazmatkoval, puk si zpracoval, aby pak přesně zamířil. A to ještě mohl v další přesilovce přidat třetí gól Hertl, jenže Kantor roztáhl své betony a těsné skóre udržel.

Ve 44. minutě vyrobil budějovický strážce svatyně chybu při rozehrávce, Kalla ji ale nepotrestal. Jenže o půl minuty později si Růžička parádně vyměnil puk se Sklenářem a poslal "sešívané" už do dvoubrankového vedení.

Dvě a půl minuty před koncem zamířil Kantor na střídačku a Budějovice hrály v šesti hráčích v poli. Veškeré naděje alespoň na srovnání však hostům vzal Červeného faul na Kempného. V následné přesilovce navíc uzavřel na konečných 4:1 Žejdl.

13. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Hertl (Vl. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. Vl. Růžička ml. (Sklenář, P. Jelínek), 59. Žejdl (Vl. Růžička ml., Beňovič - 5. Červený (Knotek, Suja). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3379.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Alinč, V. Sobotka - Žejdl, Kalla, Tomica - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Hertl, Krenželok. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Jank, Kolarz, Vráblík - Rousek, Kotalík, Šimánek - Dej, L. Kohn, L. Květoň - Suja, Knotek, Červený - Podlešák, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.