Plzeň - Třinec 4:2Hokejisté Plzně zdolali Třinec a vedou extraligu

50. Bonk 3 : 1
50. Gulaš 4 : 1
60. Adamský 4 : 2

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v 13. kole Tipsport extraligy doma Třinec 4:2 a poskočili na první místo tabulky. Souboj čelních týmů nejvyšší soutěže rozhodli Indiáni ve svůj prospěch třemi brankami v první třetině. Slezané ztratili v plzeňské ČEZ aréně už pošesté za sebou všechny body. V utkání tentokrát selhaly jeho opory, když Růžička s Bonkem byli na ledě u všech obdržených branek.

Domácí proti produktivnímu prvnímu útoku Třince nasadili Kovářovu formaci a ta své soupeře zatlačila do jejich obranného pásma. Navíc již ve čtvrté minutě přihrál Balej od zadního mantinelu před branku Pletkovi a ten nikým neatakován otevřel skóre.

Za chvíli později uchránil hosty od další pohromy gólman Hamerlík, který u pravé tyče dokázal zasáhnout proti střele Hanzlíka. V 10. minutě se ale ve středním pásmu rozjel Kovář, přešel přes statické beky Hrabala se Zíbem a zakončením mezi betony zvýšil na 2:0.

Oceláři si výraznější příležitost nevypracovali ani během přesilové hry. Směrem dopředu pořádně zahrozili až v 15. minutě, gólman Rask však Peterkovu táhlou střelu z levého kruhu dokázal vyrazit. Naopak rozjetí Indiáni přidali v početní výhodě necelé tři minuty před první pauzou třetí gól, když Ševcovo nahození tečoval mimo Hamerlíkův dosah Balej.

Rask držel Indiánům náskok

Do prostřední třetiny vstoupili hosté o poznání aktivněji a díky zlepšenému pohybu si vypracovali brankové příležitosti. Peterek po zaváhání plzeňské defenzivy najížděl z levé strany na Raska, finský brankář ale jeho střelu zastavil. Ve 25. minutě musel Galvas zahákovat ujíždějícího Baleje, ten ovšem v následném trestném střílení ztroskotal na Hamerlíkovi.

Poté musel opět zasahovat Rask, když vleže zlikvidoval dvojitou šanci na brankovišti důrazného Rákose. Po polovině utkání opět převzali otěže domácí, po kombinaci celého druhého útoku Škody ovšem Gulaš z mezikruží zamířil vedle. Paradoxně při vlastním oslabení zachytil ve 38. minutě špatnou přihrávku domácích Růžička a vyslal do sóla Varaďu, který ale nepřekonal spolehlivého Raska.

Na začátku závěrečné části se výborně hrající Kovář proháčkoval až před Hamerlíka, ale poloodkrytou branku přestřelil. Hosté vrhli všechny síly do ofenzivy, Varaďa ovšem v dobré pozici minul a naopak vzápětí čelil Hamerlík nájezdu dvojice plzeňských hráčů. Na dvoubrankový rozdíl se Slezanům podařilo snížit ve 49. minutě díky Bonkově teči Zíbovy střely. O 40 vteřin později ale při přečíslení zblokovanou přihrávku Vlasáka napálil do sítě Gulaš a definitivně rozhodl.

Viditelně frustrovaní Oceláři alespoň v závěru přežili bez úhony dvě oslabení a šest vteřin před koncem ještě potrestal nekoncetrovanost domácích Adamský.

13. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Pletka (Balej), 11. Jan Kovář (J. Jeřábek, Pletka), 18. Balej (Ševc, Martin Straka), 50. Gulaš (Vlasák, Martin Straka) - 50. Bonk (Zíb), 60. Adamský. Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5713.
Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Balej, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Dvořák, Havlíček, Lev - Petruška, Pitule, M. Heřman. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Orsava - Klimenta, Zagrapan, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.