Zlín - Pardubice 1:3Hokejisté Zlína nestačili na Pardubice a doma potřetí za sebou prohráli

8. Hemský 0 : 1
27. Kolář II 0 : 2
43. Somík 0 : 3
56. Zámorský 1 : 3

Hokejisté Zlína prohráli potřetí za sebou v domácím prostředí. Ve 13. kole Tipsport extraligy nestačili na mistra z Pardubic, kterému podlehli 1:3. Na výhře Východočechů, kteří vstřelili dvě branky v přesilových hrách, se gólem a asistencí podílel útočník Aleš Hemský.

V úvodu střetnutí se do šance dostal Veselý, jehož střelu vytěsnil brankář Salfický betonem. Zlín si ze své aktivity vynutil první přesilovku, kterou ale nevyužil. To hosté byli produktivnější, když zbytečný faul Hamrlíka potrestal Hemský. Posila z Edmontonu zamířila zblízka přesně do horního růžku zlínské branky.

Ve 14. minutě měl Zlín dvojnásobnou početní výhodu v délce 62 sekund. Před jejím začátkem si trenér Vlach vyžádal oddechový čas. Berani si vytvořili dostatek šancí, které však nedokázali proměnit. Trápení v početních výhodách Zlín neprolomil ani při trestu Somíka.

Zlín inkasoval v oslabení i druhý gól

Po změně stran zahrozil Leška, proti jehož střele parádně zasáhl gólman Salfický. Poté Zlín doplatil na nedisciplinovanost. Vyloučení Okála sice ubránil, ale následně inkasoval, když na trestné lavici seděl Ondráček. Z trestu zlínského útočníka uběhlo pouhých 10 sekund, když vedení Pardubic navýšil střelou od modré čáry obránce Kolář.

V polovině utkání si Zlín vytvořil souvislejší nápor, který gradoval v přesilovce. Ve velké šanci nastřelil Holík levou tyčku pardubické branky. Ani následná převaha domácího celku ovšem nevedla ke zkorigování skóre. Na brankáři Salfickém si vylámali zuby Řezníček s Köhlerem. Ke konci třetiny Zlín v přesilovce zasypal branku východočeského týmu sprškou střel. Přesto se kontaktního gólu nedočkal ani v další početní výhodě, kterou rozdělila přestávka.

Čestný úspěch Beranů zařídil Zámorský

Na začátku poslední třetiny Zlínští nevyužili zbytek přesilovky. O slovo se tak přihlásili Východočeši, jejichž třetí gól zaznamenal kapitán Somík. V 52. minutě měli svěřenci trenéra Vlacha podruhé v utkání o dva hráče navíc. Tentokrát v délce jedné minuty a 40 sekund, když vyšší trest na dvě plus dvě minuty inkasoval Krejčí. Berani dostali bránící protihráče pod tlak, ale bravurního gólmana Salfického nepřekonali.

Třetí dvojnásobnou výhodu, která trvala 58 sekund již domácí využili. Zlínský stadión rozjásal Zámorský. Ze strany moravského celku to ale bylo vše. Zlín tak vyšel potřetí v řadě ve svém hájemství bodově naprázdno. Navíc si připsal tristní bilanci jen dvou vstřelených branek a jedenácti inkasovaných gólů.

13. kolo hokejové Tipsport extraligy:
PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Zámorský (Hamrlík, Honejsek) - 8. Hemský (Kindl, Píša), 27. Kolář (Hemský, Krejčí), 43. Somík (Beech, Bartek). Rozhodčí: Husička, Minář - Ryška, Novák. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:2. Diváci: 4321.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Z. Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Starý - Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík - Semorád, Kousal, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.