Litvínov - Chomutov 3:4 PPPiráti i díky Frolíkově hattricku vyhráli derby nad Litvínovem

Litvínov

Hokejisté Chomutova ovládli regionální derby proti Litvínovu, zápas 13. kola Tipsport extraligy vyhráli 4:3 v prodloužení. Prestižní souboj rozhodl gól Jaroslava Mrázka v 63. minutě. Velkou zásluhu na výhře Pirátů měl Michael Frolík, který si připsal první extraligový hattrick v kariéře.

Do první větší šance zápasu se dostal ve 2. minutě po Ručinského přihrávce Baláž, který ale z mezikruží trefil pouze dobře postaveného brankáře Kostúra. Poté si Hanzl vyjel z rohu kluziště až před branku, puk nakonec dotlačil i za brankovou čáru, ale rozhodčí dříve přerušili hru, takže branka nemohla být uznána.

Hosté se ukázali až v 10. minutě, kdy Pulpán využil zaškobrtnutí Kubáta a dostal se do dobré střelecké pozice, Franěk ale jeho pokus lapil. Poté na Dudu zývala prázdná branka, jenže jeho bekhendový pokus na poslední chvíli stačil zblokovat holí Stříteský a první třetina tak skončila bez branek.

Druhá třetina přinesla dvě branky na obou stranách

Ve 23. minutě se hosté ujali vedení, když Pulpánovu střelu od modré tečoval před brankou Michael Frolík. Za necelé tři minuty však bylo vyrovnáno. Hübl přenechal puk Lukešovi, který se trefil přesně do horního rohu hostující klece. Ve 32. minutě pak našel Hanzl před brankou Martynka, jenž střelou z první poslal Vervu do vedení. Z něj se ale domácí radovali pouhých 38 vteřin. O vyrovnání se postarala největší hvězda Pirátů Michael Frolík.

Do závěrečné části vstoupili lépe hosté. Ve 44. minutě se ujali vedení a opět se o to postaral Frolík. Jedna ze dvou chomutovských posil z NHL tak završila hattrick. Litvínovští poté vrhli všechny síly do útoku, ale dlouho se nemohli prosadit a nepomohla jim ani téměř čtyřminutová přesilová hra. Nakonec se však domácím přece jen podařilo vyrovnat. V 57. minutě se krásně trefil Baláž a rozjásal domácí příznivce.

Hned o 16 vteřin později byl v úniku faulován Zálešák a rozhodčí nařídili trestné střílení, které ale exlitvínovský forvard neproměnil. Když se v závěru neprosadil nikdo z trojice Trávníček, Martynek, Ručinský, dospělo utkání do prodloužení. V něm rozhodl o výhře hosté ranou od modré Mrázek.

13. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) - 23. Michael Frolík (Půlpán, Hřebejk), 33. Michael Frolík (Hřebejk, Pulpán), 44. Michael Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Litvínov: Franěk - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Baláž, J. Černý, Ručinský - Kubinčák, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Chomutov: Kostúr - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Bartejs, Palin, Mrázek, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - Duda, V. Polák, Důras - D. Hruška, Zálešák, Hrabák - Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.