Kladno i bez Jágra urvalo výhru v Liberci, Plzeň si upevnila vedení

I bez své zraněné největší hvězdy Jaromíra Jágra dokázali kladenští hokejisté zvítězit ve 14. kole Tipsport extraligy na ledě Liberce, premiérovými trefami v sezóně se na triumfu podíleli obránce Marek Židlický a Tomáš Kaberle. Lídr z Plzně veze tři body z Litvínova, brněnská Kometa zase udržela proti nováčkovi z Chomutova nedobytnost své tvrze a slavila i v šestém domácím utkání v této sezóně výhru.

Letos poprvé vyprodaná liberecká Tipsport arena byla na Jágra natěšená, jenže největší hvězda extraligy do utkání vůbec nezasáhla. Čtyřicetiletý veterán odstoupil ve čtvrtek již během první třetiny duelu v Karlových Varech kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům a do Liberce s mužstvem nepřijel. Jednu z posil z NHL však postrádali i domácí: v brance nemohl nastoupit Pavelec, který je kmenovým hráčem Kladna a za Bílé Tygry tak na základě dohody klubů nemohl nastoupit.

Hokejisté Plzně si upevnili vedení v soutěži výhrou 2:1 na ledě Litvínova a vyhráli už pošesté v řadě. Před druhou Kometou mají Západočeši čtyřbodový náskok, brněnští hokejisté však odehráli o dva zápasy méně. Chomutov, v jehož sestavě chyběl útočník Radek Duda, po předchozích dvou vítězstvích v prodloužení vyšel v Brně bodově naprázdno. Jistý klid však dal Kometě až třetí gól Hynka Zohorny, který  si v zápase připsal dva kanadské body a zařadil se na třetí místo v klubové produktivitě za Jakuba Svobodu a Jana Hrušku.

Kanonýrův příspěvek nepomohl

Nejlepší extraligový střelec, třinecký Martin Růžička, sice otevřel v Pardubicích svou 16. trefou v sezóně skóre, ale domácí nakonec díky skvělému obratu zvítězili 5:4 a po čtyřech prohrách v domácím prostředí v úvodu sezóny už počtvrté za sebou před vlastním publikem vybojovali výhru. Rozhodující branku vstřelil v 57. minutě Martin Bartek. Oceláři svůj jubilejní 1000. zápas v nejvyšší soutěži bodovým ziskem neoslavili.

Gólovou přestřelku zvládly lépe i Karlovy Vary proti Spartě, která musela skousnout už desátou porážku v tomto extraligovém ročníku a nadále jí patří poslední příčka tabulky. Zlín po třech domácích prohrách za sebou zabral a vyhrál na ledě pražské Slavie 2:1 po samostatných nájezdech, ten rozhodující proměnil zkušený Marek Melenovský. Červenobílí se znovu museli obejít bez zraněného snajpra Romana Červenky, jenž by měl navíc již brzy zamířit do Lva Praha.

Pardubice - Třinec 5:4
Branky: 10. a 17. Hemský, 19. Somík, 53. Krejčí, 57. Bartek - 6. M. Růžička, 31. Peterek, 37. Galvas, 45. Hrabal
Litvínov - Plzeň 1:2
Branky: 11. Stříteský - 7. M. Straka, 45. Pletka
Karlovy Vary - Sparta 5:4
Branky: 12. a 29. Pech, 26. a 44. Kumstát, 59. Gřegořek - 15. Přibyl, 32. T. Rachůnek, 41. Broš, 46. Philipp