Brno - Chomutov 3:1Kometa i pošesté doma uspěla, zdolala nováčka z Chomutova

3. Dlouhý 1 : 0
7. Holec 2 : 0
9. Pulpán 2 : 1
23. Zohorna 3 : 1

Hokejisté Komety Brno zdolali ve 14. kole extraligy Chomutov 3:1 a slavili i v šestém domácím utkání v této sezóně výhru. Brňané měli v extralize devítidenní přestávku, neboť jejich zápasy v Liberci a na Spartě se hrají až v pozdějším termínu. Chomutov po předchozích dvou vítězstvích v prodloužení vyšel bodově naprázdno.

V sestavě Komety se poprvé v letošní sezoně objevil po doléčení zranění útočník Divíšek. Kouč Venera jej zařadil do nejproduktivnějšího druhého útoku vedle Jana Hrušky a Jakuba Svobody. V sestavě Chomutova naopak chyběl Duda.

Do počátečního tlaku Brňanům výrazně napomohl Zálešák, který v průběhu úvodních čtyř minut zamířil dvakrát na trestnou lavici. Hned první přesilovku domácí hokejisté zužitkovali, když po akci Hynka Zohorny skóroval Dlouhý. Úspěch nabudil Brňany do zesílení tlaku, který využil v sedmé minutě po přesné přízemní střele Holec.

Od té chvíle převzali režii zápasu do svých rukou hokejisté Chomutova, kterým pro změnu hodně napomohla po čtyřech vyloučeních postupně osmiminutová přesilovka. Stejně jako Brno, využil i Chomutov hned první početní výhodu, když brankáře Trvaje překonal obránce Pulpán, kterému připravil příležitost nejproduktivnější chomutovský hráč a posila z NHL Michael Frolík.

Ve druhé třetině se průběh utkání obrátil, trestnou lavici si pro změnu vyhradili hokejisté Chomutova. Kombinační souhra Komety ale v přesilovkách vázla na přesné souhře. Zvýšení náskoku zajistil Brňanům odvážný průnik obránce Kováčika, po jehož přihrávce vstřelil Hynek Zohorna třetí gól. Zohorna si v zápase připsal dva kanadské body a zařadil se na třetí místo v klubové produktivitě za Jakuba Svobodu a Jana Hrušku.

Kometa se sice v závěrečné třetině snažila myslet hlavně na pozornou defenzívu. Chomutov ale zvýšil obrátky a domácí zadáci měli plné ruce práce s udržením dravého a rychlého Frolíka. Jeho úniky zastavili několikrát jen za cenu faulu obránci Valábik a Malec. V oslabení Brňané zásluhou brankáře Trvaje odolali.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (H. Zohorna), 7. Holec (Erat, M. Hruška), 23. H. Zohorna (Kováčik, Dlouhý) - 9. Pulpán (Michael Frolík). Rozhodčí: Hradil, Husička - Brychta, Novák. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 7200.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, M. Hruška - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - J. Hruška, Divíšek, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, M. Hořava. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Chomutov: Řehoř - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Bartejs, Palin, Mrázek, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Hrabák - Jíra, V. Polák, Důras - Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.