Kladno - Brno 2:4Extraliga má nový rekord, vyprodaná pražská O2 arena viděla triumf Brna nad Kladnem

1. J. Svoboda 0 : 1
16. Bičánek 0 : 2
26. Petrovický 0 : 3
29. Kaberle 1 : 3
33. J. Svoboda 1 : 4
53. Jágr 2 : 4

Rekordní zápis do historie české hokejové extraligy přinesl souboj Kladna s Brnem. Výhru Komety v poměru 4:2 vidělo ve vyprodané pražské O2 areně 17 182 fanoušků, což je o 42 lidí víc, než činila dosavadní největší návštěva z ledna roku 2011 mezi Pardubicemi a Brnem pod širým nebem. Rytířům k bodovému zisku nepomohl ani Jaromír Jágr, nad jehož startem visel otazník. Kometa si po zaslouženém vítězství upevnila druhé místo, Středočeši jsou čtvrtí.

Nastoupí, nebo ne? A pokud ano, odehraje celý zápas, či jen jeho část? Odpověď naznačila kladenská hvězda Jaromír Jágr hned při prvním střídání, které stejně jako všechna další odehrál celá po boku parťáků Plekance s Tlustým. Jenže krátce poté, co první pětka Rytířů zamířila poprvé na střídačku, už Kometa vedla. Divíšek vrátil puk od zadního mantinelu před branku a Jakub Svoboda poslal už po 55 vteřinách Brňany do vedení.

Za necelou minutu však Valach sekl holí ujíždějícího Melku a sudí nařídili trestné střílení. To faulovaný sice neprovedl špatně, kotouč ale pravou tyčku těsně minul. Byl to však spíše kladenský výkřik do tmy, i v dalším průběhu udávala tempo hry Kometa, jejíž fanoušci měli v pražské O2 areně nad těmi kladenskými převahu.

Středočeši nestíhali bruslařsky, všude byli o krok později, z čehož vyplývaly časté fauly a následná hra v oslabení. V jednom z nich napřáhl na modré obránce Bičánek, a jelikož kladenský gólman Chábera nic neviděl, vedli hosté už o dvě branky. Když po přestávce navíc přidal třetí trefu Petrovický, bylo Kladno zralé na ručník.

Zvednout hlavu Vojtovým svěřencům pomohla přes minutu a dvacet vteřin dlouhá hra v dvojnásobné početní převaze. Trvaj sice postupně vychytal Jágra, Tlustého i Židlického, na Kaberleho střelu po ledě už ale zareagovat nestačil.

Rytíři ucítili šanci, Trvaje ostřelovali z každé pozice a zejména Hlaváč po objetí branky byl blízko kontaktnímu gólu. Namísto toho ale Malec nezištně našel pasem přes brankoviště Jakuba Svobodu, který neměl problém trefit odkrytou klec a svým druhým gólem v zápase vrátil Kometě nejen tříbrankový náskok, ale i pohodu a dominanci nad průběhem duelu.

Ve třetí části se hosté stáhli a soustředili se na hlídání náskoku. To se jim dlouho dařilo, až v 53. minutě vypálil při přesilovce Židlický a Jágrova teč přinesla snížení na 2:4. Kladno zapnulo, zatlačilo Brňany před Trvaje, v samém závěru navíc dostalo po faulu na Jágra možnost hrát další početní výhodu. Tu ještě dvě minuty před koncem vylepšilo odvoláním Chábery na střídačku a hru v šesti hráčích v poli, skóre už se ale neměnilo.

15. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. T. Kaberle (Plekanec), 53. Jágr (Židlický, Plekanec) - 1. J. Svoboda (Divíšek, J. Hruška), 16. Bičánek (J. Hruška, J. Svoboda), 26. Petrovický (Holec, Erat), 33. J. Svoboda (Malec, Petrovický). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Horinek, Hejl. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:1. Diváci: 17 182.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Lukáč, Kuchler - Valský, Melka, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Koreis, M. Hořava. Trenéři: Venera a Oslizlo.