Jágr po přepsání rekordu vysekl poklonu fanouškům. A to i těm z Brna

Ještě den před zápasem byl přesvědčený, že do šlágru svého Kladna proti brněnské Kometě v pražské O2 areně kvůli problémům s kyčlí nenastoupí. V úterý však bolest ustoupila, a tak vyprodaná hala viděla v akci i Jaromíra Jágra. „Atmosféra byla skvělá. Děkuju fanouškům, že se na zápas přišli podívat. Většina z nich byla z Brna, ale na tom nezáleží,“ chválil Jágr všechny, kteří přepsali divácký rekord hokejové extraligy.

Nad vaším startem se kvůli zranění dlouho vznášel otazník. Kdy jste se definitivně rozhodl, že nastoupíte?

Dneska (v úterý) odpoledne. Byl jsem stoprocentně přesvědčenej, že hrát nebudu. Na pondělním dopoledním tréninku jsem vůbec nemohl bruslit. Mysleli jsme, že příčina zranění je někde jinde, než doopravdy byla. Když jsme přišli na pravý problém, do zápasu zbýval už jen jeden den. Díky našim masérům a hlavně Pavlu Kolářovi jsem byl schopnej se na zápas nějakým způsobem dostat. Bez něj bych neměl šanci tu být.

Své zranění jste nechtěl specifikovat, můžete teď prozradit, o co šlo?

Hlavně jsem z toho nechtěl dělat žádnou vědu. Hlavní problém byl s kyčlí, a to jsem v životě neměl. Dá se říct, že to způsobily mé tréninky, které jsem absolvoval extra.

Jak jste se na ledě cítil?

První dvě třetiny jsem se trápil, pak se to trochu zlepšilo. Šest dní jsem nebyl na ledě, což byl největší problém. Je úplně jedno, jakou hraješ ligu. Když si dáš přestávku pět šest dní, nemůžeš hrát proti nikomu. Protihráči jsou tak kvalitní, že nemáš šanci v zápase nic ukázat.

Měl jste hned jasno, když jste se dal alespoň částečně dohromady, že odehrajete celý zápas a ne jen určité fáze hry, třeba přesilovky?

Když se na to kouknu zpětně, možná by bylo rozumnější, kdybych začínal jinde než v první pětce. Ale člověk neví, jak se zápas bude vyvíjet. Daleko větší porážka by pro mě byla, kdybych věděl, že můžu hrát, ale hrát bych nešel.

Překvapilo vás, jak suverénně si Brno počínalo?

Kometa nás od první minuty přehrávala a vyhrát si zasloužila. I takové zápasy člověk musí prožít, aby se nějakým způsobem posunul dál. Samozřejmě je daleko lepší si vychutnávat vedení 4:1, než se zápasem protrápit a dohrát jej na nějaké úrovni, aby z toho dneska nebyl debakl. I taková zkušenost je pro naše hráče dobrá a líbilo se mi, že jsme nic nevzdali a bojovali do poslední minuty.

V čem byla největší síla Komety?

Má spoustu silných a vysokých kluků a tím stylem také hraje. Perfektně jim sedí a můžou si ho dovolit. Málokteré mužstvo se jim v tom může vyrovnat.

Na utkání dorazilo 17 182 diváků, což je nový extraligový rekord. Jak se vám atmosféra v pražské O2 areně zamlouvala?

Člověk si ji moc neužije, když celý zápas prohrává. Ale musím uznat, že byla skvělá. Děkuju fanouškům, že se na zápas přišli podívat. Většina z nich byla z Brna, ale na tom nezáleží. Důležité je, že se hokej líbil a diváci si ho užili aspoň tak jako Brněnští, protože my si ho moc neužili (směje se).

Dala se kulisa srovnat s tou, na kterou jste zvyklý z NHL?

V NHL diváci tolik nefandí. Na druhou stranu tady byla atmosféra rozdělená na dva tábory, což v zámoří není. Tam když hraješ doma, tak hraješ doma. Tady nehrál doma nikdo, byla tu dvě domácí nebo hostující mužstva.

Hokej v podání Kladna v Praze táhne, nepřemýšlíte tedy ještě o nějakém dalším přídavku?

Zatím to moc nevypadá. Vše bude záviset na tom, jak se bude vyvíjet výluka v NHL. Možná, že by se něco mohlo uskutečnit později. Třeba dát odvetu v Brně, ale to musíme být líp připravení. Prohrát tady znovu bych nechtěl.

Už v pátek vás čekají Vítkovice. Nastoupíte, nebo se budete radši šetřit?

To nemůžu, musím nastoupit! Doufám teda, že během těch dvou dnů se mi na tréninku nic nestane.