Rubriky:

Tipsport extraliga

Obránce Kubina zatím trénuje v zámoří. V Evropě by hrál jen za Vítkovice

24. října 2012 13:03 - Ostrava

Hokejový zadák Pavel Kubina nepočítá, že by v případě pokračující výluky v NHL začal hrát v Evropě dříve než v prosinci. Trojnásobný mistr světa a vítěz Stanleyova poháru však neuvažuje o jiné variantě než o mateřských Vítkovicích. Mimo to přiznává, že nehodlá žádat o prominutí patnáctizápasového extraligového distancu, který si v play-off v roce 2005 vysloužil za poznámky o podjatosti sudího Petra Boliny.

 

Profimedia.cz

Pětatřicetiletý zadák zatím nemá smlouvu s žádným klubem zámořské ligy. Poté, co mu skončil kontrakt s Philadelphií, se s nikým novým nedohodl. „Během léta jsem jednal s pěti kluby a svým způsobem pro mě nebyl problém kontrakt podepsat. Pak jsme se ale s agentem Petrem Svobodou rozhodli, že počkáme, až výluka skončí. Oba si myslíme, že naše vyjednávací pozice bude lepší. Strach o to, že bych zůstal bez smlouvy, nemám," uvedl Kubina v rozhovoru pro středeční Moravskoslezský deník.

Kubina doposud v tuzemské nejvyšší soutěži hrát nemohl. Byl v patnáctizápasovém trestu z ročníku 2004/05, kdy během poslední výluky v NHL oblékal vítkovický dres. Po rozhodujícím semifinálovém utkání ve Zlíně obvinil rozhodčího Petra Bolinu z podjatosti, nepředložil ovšem důkazy a spor prohrál.

Kubina se nechce nikoho prosit, stojí si za svým

Kubina vůbec neuvažoval o možnosti, že by v půli trestu požádal o prominutí zbytku. „To jsem kategoricky odmítl a byl zásadně proti tomu. I s odstupem těch osmi let si stojím za svým a ničeho nelituji. Necítím se vinen, proto jsem o podávání nějakého prominutí neuvažoval," uvedl Kubina.

Jednání mezi hráčskou asociací a vedením soutěže sleduje v zámoří, kde také individuálně trénuje. Kubina je rozhodnutý vyčkat do konce listopadu. „Pořád existuje možnost, že se sezóna rozběhne a dokonce bychom stačili odehrát všechny zápasy. Situace je jiná než před osmi roky. Proto nyní můj návrat do extraligy neřeším a nespěchám na něj. Počkám do konce listopadu a pak uvidím," uvedl Kubina.

Pokud se NHL nerozjede, zamíří v prosinci do Vítkovic. „Jsou mojí jedinou volbou. Jinde v Evropě hrát v této chvíli rozhodně nebudu," uvedl Kubina.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..