Brno - Třinec 5:3Kometa si po tuhém boji s Třincem udržela domácí neporazitelnost

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili v 16. kole extraligy Třinec 5:3, upevnili si druhé místo v tabulce a přiblížili se na jediný bod vedoucí Plzni. Navíc mají svěřenci Zdeňka Venery ještě dva zápasy k dobru. Proti Třinci Kometa sice prohrávala už 0:2, ale výsledek otočila a také v sedmém domácím utkání v sezóně si udržela neporazitelnost.

Trenér Venera sáhl při absenci zraněných opor Kováčika a Čermáka k přeskládání obranných dvojic a změnil i nasazení útočných řad. Na nejúdernější řadu Třincem s Bonkem a kanonýrem Růžičkou nasadil Divíškův útok. Kouč Ocelářů Turek vsadil na hru se třemi pětkami, pouze jednou se v první třetině objevila na ledě na malou chvilku Zagrapanova čtvrtá řada.

Hosté se dostali rychle do obrátek a dostali Brňany pod tlak. Ten jen na chvíli polevil při dvou přesilovkách Brna. Ovšem i v oslabení se dostali po chybách Komety do šancí Bonk a Růžička. Kometa ohrozila brankáře Hamerlíka vážněji pouze jednou, když Divíšek trefil tyčku.

Třinec potvrdil svou sílu v závěru první třetiny. Nejprve po vyhraném vhazování v útočné třetině přesnou střelou pod horní tyčku skóroval Orsava a o necelé dvě minuty později se prosadil při přesilovce i nejlepší ligový střelec Růžička, který zaznamenal svou 20. branku v této sezóně.

Brno svého soupeře přitlačilo a slavilo úspěch

Do tlaku se nedostali svěřenci kouče Venery ani ve druhé třetině, kdy naopak jen s vypětím všech sil čelili náporu rychlejšího a důraznějšího protivníka. Zvrat nabídli domácím hokejistům Oceláři dvěma zbytečnými vyloučeními. Nejdříve Klouček volejbalovou smečí poslal kotouč rukou za mantinel a po něm zamířil na trestnou lavici za vyhození kotouče také Bonk. Kometa nabídku v podobě 95 sekund dlouhé přesilovky pět na tři využila, ve 29. minutě překonal tvrdou střelou Hamerlíka obránce Bičánek.

Brňané ožili, dostali se do tlaku a výsledek otočili díky dvěma brankám Koreise. Ten nejprve ve 31. minutě nahodil z boku za brankovou čárou kotouč na brankáře Hamerlíka, kterému proklouzl kotouč mezi tyčkou a tělem do sítě. Situace byla hodně zapeklitá a rozhodlo až opakované zkoumání videa.

Převahu zužitkovali Brňané i třetím gólem. Dlouhý se ve 37. minutě natlačil před třineckou branku, kotouč pod Hamerlíkem proklouzl po brankové čáře k opačné tyčce a volný Koreis jej pohotově dotlačil do sítě. Třinec se ale rychle vzpamatoval a po Orsavově střele už brankář Trvaj nestačil reagovat na Varaďovu teč. Střelec třetí třinecké branky po naražení svalu už do poslední třetiny nenastoupil.

V závěrečné dvacetiminutovce se dvakrát prosadili domácí hokejisté. Nejprve využil chybu hostující obrany Divíšek a po něm dal pátým gólem pečeť na vítězství Brna při signalizované výhodě v oslabení Jakub Svoboda. Třinec ještě promarnil nabídku na zvrat při čtyřminutovém vyloučení obránce Švrčka.

16. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Bičánek (Žižka, J. Svoboda), 31. Koreis, 37. Koreis (Dlouhý, Valach), 44. Divíšek (Bičánek), 49. J. Svoboda (Divíšek) - 16. Orsava (Peterek, Adamský), 17. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 38. Varaďa (Orsava). Rozhodčí: Minář, Stricker (Švýc.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Kometa Brno: Trvaj - Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Žižka, Valach, Valábik - J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - M. Hořava, Dočekal, Koreis - Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.