Jágr sestřelil hattrickem a asistencí Spartu, Slavia jako první v sezóně dobyla Brno

Hokejisté Kladna rozstříleli v 17. kole Tipsport extraligy poslední pražskou Spartu 5:1. Výhru Rytířů režíroval Jaromír Jágr, který si v historii české respektive československé extraligy připsal třetí hattrick, navíc zaznamenal i asistenci. Kometu Brno zaskočila Slavia a úřadující vicemistr tak vůbec poprvé v sezóně prohrál na domácím ledě. Vedoucí Plzeň přehrála v západočeském derby Karlovy Vary 5:2, přestože ještě třináct minut před koncem prohrávala o dvě branky. Škodovka tak bodovala už potřinácté za sebou.

Kladno přejelo Spartu 5:1 a ústřední postavou zápasu byl Jaromír Jágr. Největší hvězda a majitel Rytířů sestřelil Holešovické hattrickem a jednou asistencí a v této sezóně už během čtrnácti duelů posbíral dvacet bodů. Hattrick zaznamenal Jágr v české respektive československé extralize potřetí, ten první přišel v semifinále play-off v roce 1990 shodou okolností rovněž proti Spartě.

Plzeň bodovala potřinácté v řadě

Vedoucí Plzeň ještě ve 47. minutě prohrávala v derby s Karlovými Vary o dvě branky, nakonec ale slaví výhru 5:2. Na Kumstátův gól na 2:0 pro Energii odpověděl za necelou minutu Gulaš, v 54. minutě srovnal Balej. Vítězný gól zaznamenal v 57. minutě Dvořák, výhru Škodovky pak ještě pečetili Straka a gólem do prázdné klece Vlasák. Západočeši bodovali ve třinácti zápasech v řadě, tedy proti všem extraligovým soupeřům.

Třinec zdolal Vítkovice 5:2 a velký podíl na tom má Marek Zagrapan. Slovenský útočník do tohoto souboje zaznamenal v probíhající sezóně jen jednu asistenci, proti Vítkovicím měl už v desáté minutě na svém kontě dva góly, u třetí trefy kanonýra Růžičky si navíc připsal asistenci. Ostravané sice snížili ze stavu 0:3 na rozdíl jediné branky, domácí ale uklidnily dvě Bonkovy trefy. Nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Prospalova vítězná premiéra

Kometa překvapivě podlehla Slavii 3:4 a vůbec poprvé v sezóně padla na domácím ledě. Brňané přitom v utkání dvakrát vedli, sešívaní však dokázali pokaždé srovnat a ve třetí třetině skóre otočili, když během 45 vteřin skórovali Hertl se Stránským. V poslední minutě dokonal Divíšek hattrick a snížil na rozdíl jediné trefy, alespoň na bod ale úřadující vicemistr nedosáhl.

Za České Budějovice nastoupil ke své extraligové premiéře útočník Václav Prospal. Posila ze zámořského Columbusu vytvořila elitní formaci Jihočechů s dalšími forvardy z NHL Hanzalem a Michálkem. Mountfield Pardubice porazil 5:2, když dvě trefy zaznamenali právě Milan Michálek a Tomáš Mertl. Obě branky úřadujícího mistra zase zaznamenal David Krejčí, hvězda Bostonu.

Chomutov udolal Tygry po prodloužení

Zlín si připsal už pátou venkovní výhru za sebou, když v Litvínově triumfoval 4:1. Berani vedli po trefě Honejska, domácí v polovině zápasu Ručinského zásluhou srovnali. Ještě před druhou sirénou se však prosadili Holík a Balaštík, konečnou podobu dal výsledku ve třetí části Melenovský.

Chomutov zdolal liberecké Bílé Tygry 3:2 po prodloužení. Domácí poslal do vedení svým premiérovým gólem v extralize Hrabák, Liberec ale po brankách Galamboše s Bártou skóre otočil. Ve třetí třetině však poslal Palin duel do prodloužení, ve kterém domácím zajistil bod navíc Hřebejk. I přes výhru nováček soutěže dokázal z posledních dvanácti zápasů naplno bodovat jen v jednom.

Hokejová Tipsport extraliga, 17. kolo
Třinec - Vítkovice 5:2on-line
Branky: 5. a 10. Zagrapan, 25. M. Růžička, 52. a 55. Bonk - 32. Szturc, 47. Ujčík.
Kometa Brno - Slavia Praha 3:4on-line
Branky: 12., 27. a 60. Divíšek - 16. Sklenář, 38. Kuboš, 51. Hertl, 52. Stránský.
Č. Budějovice - Pardubice 5:2on-line
Branky: 3. Dej, 5. a 45. Michálek, 19. a 21. Mertl - 6. a 41. Krejčí.
Kladno - Sparta Praha 5:1on-line
Branky: 11., 15. a 50. Jágr, 17. Kuchejda, 22. Hlaváč - 28. Pacovský.
Chomutov - Liberec 3:2 po prodl.on-line
Branky: 17. Hrabák, 43. Palin, 65. Hřebejk - 20. Galamboš, 22. Bárta.
Litvínov - Zlín 1:4on-line
Branka: 30. Ručinský - 22. Honejsek, 35. Holík., 37. Balaštík, 47. Melenovský.
Plzeň - Karlovy Vary 5:2on-line
Branky: 48. Gulaš, 54. Balej, 57. Dvořák, 58. Straka, 60. Vlasák - 4. Nosek, 47. Kumstát.