Rubriky:

Tipsport extraliga

Vedení Chomutova se omluvilo Simmondsovi za rasistické nadávky fanoušků

29. října 2012 10:13 - Chomutov

Rasistické urážky létaly vzduchem při nedělním utkání Chomutova s Libercem (3:2) na adresu posily Bílých tygrů Kanaďana Wayna Simmondse. Někteří fanoušci Pirátů jsou prostě nepoučitelní a na hráče tmavé pleti pokřikovali hloupé nadávky. Většina diváků je však "odměnila" bouřlivým pískotem a vedení hokejového týmu se hráč veřejně omluvilo.

"Jsme znechuceni chováním skupinky diváků, kteří výrazně poškodili dobrou pověst celého našeho klubu. Rádi bychom se hluboce omluvili hráči Simmondsovi a celému libereckému týmu," uvedl marketingový ředitel klubu David Dinda na oficiálním webu.

Část fanoušků z "kotle" domácího týmu začala útočníka Philadelphie, který do Liberce přišel při výluce v zámořské NHL, urážet poté, co byl po souboji s ním ve třetí třetině vyloučen domácí Miroslav Zálešák. Řada diváků v aréně ale počínání skupiny příznivců odsoudila pískotem.

Doživotní zákaz vstupu

"Bylo to trapné, ubohé a malé. Žádám tyto lidi, aby chomutovský hokej nenavštěvovali. O takové fanoušky nemáme zájem," uvedl generální manažer Jaroslav Veverka, podle nějž představitelé extraligového nováčka udělají vše, aby se situace už neopakovala. "Uděláme maximum pro to, abychom lidem, kteří jsou původci tohoto jednání, zamezili vstup na stadión. A to navždy," dodal Veverka.

Krok chomutovského vedení ocenili i zástupci Liberce, generální manažer Ctibor Jech reakci fanoušků Pirátů také odsoudil. "Česká extraliga zažívá právě díky hráčům z NHL hokejové hody a takový útok je naprosto nepřijatelný," podotkl Jech na klubovém webu.

Litoval, že se Simmonds musel s podobným útokem setkat. "Je nepříjemné, že se s něčím takovým setkal právě v České republice. Velmi oceňujeme postoj vedení chomutovského klubu, které jednoznačně odsoudilo chování malé skupinky svých fanoušků a provádí opatření, která dalším podobným projevům zamezí," dodal Jech.

Podle Jecha nebude Liberec podávat podnět disciplinární komisi hokejového svazu. Nicméně vzhledem k tomu, že je vše zaznamenáno v oficiálním zápisu o utkání, bude svaz tuto záležitost řešit.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..