Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejista Eliáš do extraligy v letošním kalendářním roce nezasáhne

29. října 2012 15:25 - Praha

Hokejový útočník Patrik Eliáš v nejbližší době počet českých hráčů ze zámořské NHL v extralize nerozšíří. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru momentálně počítá s tím, že se v Česku do zápasového rytmu zapojí až po Novém roce a jen v případě, že bude celý ročník kanadsko-americké soutěže zrušen.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

Aktuálně to navíc nevypadá, že by v tom případě hrál za Spartu, jak se obecně předpokládá. Pražský klub je v Tipsport extralize poslední a Eliáš chce hájit barvy týmu, který bude mít šanci bojovat o titul.

"Šance, že se v nejbližší době zapojím do extraligy, je nulová. Pokud odpískají celou sezónu, tak se budu rozhodovat. To se ale může stát až v polovině nebo na konci listopadu," řekl Eliáš novinářům.

Už v létě sice jednal se Spartou, že by za ni při výluce v NHL hrál, ale kvůli špatným výsledkům Pražanů se nyní k této myšlence nepřiklání. "Pokud to bude na dva tři měsíce, tak půjdu do týmu, který má ambice vyhrát. Kdyby byla Sparta na zadních příčkách, tak by bylo zbytečné, abych tam šel na dva měsíce. Musel bych situaci zhodnotit jinak. Bohužel," přiznal šestatřicetiletý útočník.

Sparta by jej ráda v týmu uvítala už nyní, nikdo jej ale prý nepřemlouvá, aby začal hrát. "Od začátku jsem s nimi mluvil na rovinu a říkal, že v září říjnu hrát nechci a že to začnu případně řešit v listopadu. Oni jsou docela v obtížné situaci, takže by to možná uvítali. Na druhou stranu, já nemůžu naskočit do zápasů, potřeboval bych pár týdnů trénovat," řekl Eliáš.

Eliáš trénuje na stadiónu Hvězdy Praha

Opora New Jersey se připravuje individuálně, na led chodí na stadiónu Hvězdy Praha sám nebo s juniory. "Takže kdyby se za dva tři týdny začalo, tak jsem připravený. Začátky mám stejně pomalejší, takže já bych byl rád, kdyby se začalo třeba až o Vánocích," pousmál se Eliáš, jenž si užívá rodiny.

"Už si zvykli na to, že jsem více doma. Nevím, jak to bude vypadat, až se začne hrát," přiznal. Největší radost z toho, že nehraje, má jeho dvouletá dcera Sophia Gabriella. "Celkově si to užívám. Mám volné víkendy, čas na rodinu, rodiče, kamarády," uvedl Eliáš.

Útočník Devils nechce riskovat zranění

Do zápasového rytmu nespěchá i proto, že nechce riskovat případné zranění. Po sezóně mu končí smlouva s Devils. "Věřím, že budu podepisovat poslední kontrakt (v kariéře). Člověk musí být opatrný. Nikdy nevíte, co se vám může stát," podotkl rodák z Třebíče.

V jeho rozhodnutí jej utvrdilo i několik extraligových zápasů, které viděl. "Nad některými zákroky člověk kroutí hlavou, že ten druhý je zdravý," sdělil dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hráče sezóny.

Momentálně si navíc Eliáš myslí, že naskočí přímo do NHL. Výluka zámořské soutěže totiž podle něj do měsíce skončí. "Hráči i majitelé chtějí hrát, je to ale obchod. Je to o dohadování, kdo kývne dříve. My i oni jsme nastínili, jak si to představujeme. Důležité ale je, že se jedná. Není to jak před osmi lety, kdy spolu obě strany tři měsíce nemluvily. Je to o kompromisu a rozumné dohodě. My ani majitelé si nemůžeme dovolit, abychom celý rok nehráli," podotkl Eliáš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..