ANKETA: Hattrick třineckého Květoně, či Simmondsův obrat? Vyberte hvězdu 12. kola extraligy

Redakce Sport.cz vám po každém odehraném kole hokejové Tipsport extraligy nabízí výběr deseti hráčů, kteří v daném kole nejvíce zářili. V tom dvanáctém na sebe upozornil zejména třinecký David Květoň, který proti Slavii dosáhl hattricku a navrch jedné asistence, v nominaci jsou i dvě zahraniční posily klubů z NHL. Dejte v anketě na konci článku hlas tomu hráči, jehož výkon vás upoutal nejvíce!

Wayne Simmonds.

Jan Chábera
Rytíři Kladno
Kladenský gólman pomohl svému týmu k výhře proti Litvínovu osmatřiceti pochytanými střelami, nestačil jen na tu Majdanovu. Úspěšnost zákroků: 97,44%.
Tuukka Rask
Škoda Plzeň
Plzeňská posila z Bostonu inkasovala na ledě Zlína v šesté minutě, pak už ale svou branku zavřela a pochytala jednatřicet střel. Úspěšnost zákroků: 96,88%.
Petr Kadlec
HC Slavia Praha
Slávistický zadák při přestřelce s Třincem vstřelil gól a na další nahrál, v hodnocení plus/minus má +2. Sešívaní však prohráli 5:6 po samostatných nájezdech.
Roman Červenka
Útočník Slavie, který však už dnes patří pražskému Lvu hrajícímu KHL, skóroval proti Třinci dvakrát a i jeho zásluhou získal Růžičkův tým alespoň bod.
Ondřej Kratěna
Škoda Plzeň
Plzeňský útočník uklidnil Škodovku na ledě Zlína, když za stavu 2:1 pro hosty přidal další dvě trefy a lídr soutěže si připsal tříbodový zisk.
David Květoň
HC Oceláři Třinec
Nejproduktivnější hráč 12. kola. Slavii sestřelil hattrickem a jednou asistencí, vítězný gól zaznamenal třinecký forvard proměněným rozhodujícím samostatným nájezdem.
Martin Růžička
Nejlepší střelec extraligy a zároveň nejproduktivnější hráč soutěže své konto rozšířil i proti Slavii, které vstřelil dva góly.
Wayne Simmonds
HC Bílí Tygři Liberec
Útočník černé pleti patřící Philadelphii řídil vítězný obrat Liberce proti brněnské Kometě. Na začátku druhé třetiny snížil na 1:2, ve třetí části pak zajistil Tygrům šikovnou tečí tři body.
Jakub Svoboda
HC Kometa Brno
Proti Liberci v první třetině nejprve připravil gól v oslabení pro Divíška, vzápětí rovněž při hře v početní nevýhodě skóroval sám. Kometa ale nakonec vyšla bodově naprázdno, Severočeši skóre třemi brankami otočili. I proto, že Svoboda v posledních vteřinách zápasu za nepříznivého stavu 2:3 trefil místo odkryté branky jen tyč.
Jiří Šimánek
HC MOUNTFIELD
Útočník vévodící klubové produktivitě Českých Budějovic položil dvěma trefami základ výhry svého týmu v poměru 5:3 nad Karlovými Vary.
Který hráč byl hvězdou 12. kola hokejové Tipsport extraligy?