Karlovy Vary - Slavia 2:3Trápení Karlovarských pokračuje. Slavia veze z lázeňského města tři body

11. Kadlec 0 : 1
13. Kempný 0 : 2
28. Poletín 0 : 3
31. Zaťovič 1 : 3
60. Kumstát 2 : 3

Hokejisté pražské Slavie zvítězili v předehrávce 18. kola Tipsport extraligy v Karlových Varech 3:2. "Sešívaní" si rozhodující náskok vypracovali již v první třetině, kdy dvakrát skórovali. Energie v závěru dotahovala, sérii nezdarů ale nezlomila a připsala si čtvrtou porážku v řadě.

Karlovy Vary vyrukovaly proti Slavii s novou posilou Tomášem Káňou a v úvodu střetnutí gólmana Kopřivu zaměstnávaly. Ke gólu byl nejblíže Kumstát, nedokázal ale dopravit puk do brány a to Západočechy záhy mrzelo. V 11. minutě totiž vyjel z rohu Kadlec a přesnou střelou zápěstím překonal Mensatora.

V sestavě "sešívaných" se poprvé objevil útočník Dávid Skokan, který je v pražském týmu na zkoušce a na ledě byl hodně vidět. Ve 13. minutě se zjevil sám před Mensatorem, ten ovšem jeho pokus zblízka bravurně zneškodnil.

Náskok Pražanů navýšil Kempný

O chvíli později už ale domácí od druhého gólu neochránil. Slovenský forvard byl totiž při střele faulovaný Skladaným a pro hosty se otevřela možnost dvouminutové přesilovky. Ta trvala jen dvacet sekund. Kempný napřáhl od modré a Slavia vedla o dvě branky.

Energie se snažila o kontaktní zásah, Pecha ovšem vychytal Kopřiva a Kumstát v závěru mířil bekhendem nad břevno.

Domácí fanoušci očekávali v prostřední dvacetiminutovce nápor svých miláčků, jenže ten nepřišel. Naopak "červenobílí" byli aktivní, hodně bruslili a Mensator měl mezi tyčemi spoustu práce. Beňovič proti němu ještě neuspěl, ve 28. minutě ale obral Skokan za bránou o puk obránce Kohna, bleskurychle ho naservíroval Poletínovi a ten vymetl šibenici karlovarské klece.

Alinč nájezd neproměnil

Svěřenci trenéra Růžičky mířili za tříbodovým ziskem, jenže Energie nesložila zbraně a v polovině duelu ji vrátil v přesilovce zpět do hry Zaťovič. Západočechy vstřelený gól velmi povzbudil a brzy nato mohl Gulaši přiblížit svůj celek soupeři na dostřel. Karlovarský zadák však otřel svoji ránu pouze o břevno. Udeřit tak mohlo na druhé straně, klid slávistům mohl dát Alinč, jenž uháněl sám na bránu, ani nadvakrát ale Mensatora nepřekonal.

V závěrečné části se Karlovarští mohutně snažili o vyrovnání, vytvořili si několik velkých šancí, Kopřivu ale dlouho nedokázali pokořit. Měli i smůlu, když Gründling zacílil do tyče. Rozjásat domácí přiznivce se jim podařilo až v samotném závěru, kdy po Gřegořkově střele rozvlnil síť z dorážky Kumstát. Víc už ale Západočeši nestihli. Slavia si tak odvezla z KV Areny vítězství. Stínem utkání bylo zranění Michala Vachovce, jenž v 55. minutě po tvrdém střetu zůstal ležet na ledě a opustil jej až za pomoci spoluhráčů.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 18. kola:
Karlovy Vary - Slavia Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)on-line
Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 60. Kumstát (Gřegořek, Pech) - 11. Kadlec (Hertl, Alinč), 13. Kempný (Žejdl, V. Růžička ml.), 28. Poletín (Skokan). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2609.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Koblasa, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml. - Skladaný, Vachovec, Zucker. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Žejdl, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.