Kladno přestřílelo v neuvěřitelném duelu Pardubice, na hattrick dosáhli Plekanec s Paterou

Nezapomenutelné ofenzivní představení, dva hattricky, patnáct branek. Tohle všechno bylo k vidění v souboji 18. kola Tipsport extraligy mezi úřadujícím mistrem z Pardubic a Kladnem. Rytíři nakonec zvítězili 9:6, když se třemi góly blýskli Tomáš Plekanec a Pavel Patera. Hosté vedli dokonce 9:3, Východočeši však v závěru dokázali porážku zmírnit. Vítkovice podlehly doma Litvínovu 3:5, když o svém tříbodovém zisku rozhodli Severočeši ve druhé polovině střetnutí. Cennou výhru si připsal Zlín, který udolal v Brně domácí Kometu na nájezdy. Chomutov pak obrátil duel s Třincem a vyhrál 5:3. Debakl utrpěl Liberec, který ve svém hájemství prohrál s vedoucí Plzní 1:8. Sparta pak zdolala České Budějovice 5:4 v prodloužení, když hattrickem přispěl k triumfu Pražanů Petr Tenkrát.

Ve šlágru kola mezi Pardubicemi a Kladnem dominovala elitní formace Rytířů. Řádil zejména Plekanec, jenž v prvním vzájemném souboji obou mužstev v letošní sezóně zaznamenal hattrick. A stejný kousek se mu povedl i tentokrát, navíc si připsal ještě dvě přihrávky. Středočeši z mimořádného střetnutí vytěžili výhru, která byla jejich třetí v řadě.

Tygři utrpěli debakl

Pořádný výprask obdrželi liberečtí Bílí Tygři, kteří v domovské Tipsport areně prohráli s Plzní 1:8, když po dvou brankách zaznamenali Martin Straka a Jozef Balej. Hlavní postavou duelu se však stal Milan Gulaš, jenž nasbíral čtyři body za jednu branku a tři nahrávky. Indiáni bodovali počtrnácté za sebou a upevnili si první příčku v tabulce. Před druhým Kladnem mají v současnosti náskok pěti bodů.

Vítkovice se po třech venkovních zápasech znovu představily před vlastním publikem, jenže zápas proti Litvínovu se jim nepovedl. Verva v Ostravě sice prohrávala, těsně před koncem druhé třetiny ji ovšem dostal do vedení Hübl a vítězství pojistil v závěrečné části Trávníček.

Měsíc čekali Piráti z Chomutova na tříbodový zisk, ten se ale nerodil lehce. Oceláři z Třince vedli po první třetině 3:1, jenže svěřenci trenéra Doležala předvedli parádní prostřední dvacetiminutovku, v níž překlopili výsledek.

Sparta vyhrála doma počtvrté v řadě

Sparta promrhala s Českými Budějovicemi tříbrankový náskok a nakonec se musela spokojit pouze s dvěma body, které ji v prodloužení zařídil Michal Broš. Na ledě zářil Petr Tenkrát, autor hattricku. Sparta, do jejíž sestavy se po jednozápasové pauze vrátil útočník Petr Ton, se těšila ze čtvrté domácí výhry za sebou, poslední místo ale neopustila.

Napínavou bitvu sledovali diváci v nabité Kajot Areně. Kometa vedla nad Zlínem ještě tři minuty před koncem třetí třetiny 3:2, pak ale vyrovnal Ondráček a v samostatných nájezdech zařídil Beranům dva body Köhler.

Hokejová Tipsport extraliga, 18. kolo
Vítkovice - Litvínov 3:5on-line
Branky: 1. Klimek, 23. Ujčík, 30. Roman - 4. Ručinský, 8. Hanzl, 31. Lukeš, 40. V. Hübl, 48. Trávníček.
Kometa Brno - Zlín 3:4 po sam. náj.on-line
Branky: 13. Jak. Svoboda, 19. H. Zohorna, 48. Holec - 20. Kubiš, 24. Leška, 57. Ondráček, rozh. nájezd Köhler.
Pardubice - Kladno 6:9on-line
Branky: 39. a 55. Bartek, 24. Hemský, 26. T. Zohorna, 52. Buchtele, 53. Kousal - 17., 21. a 28. Plekanec, 37. 41. a 46. Patera, 7. Jágr, 29. Valský, 32. Dragoun.
Chomutov - Třinec 5:3on-line
Branky: 8. D. Hruška, 21. Zálešák, 24. Kraft, 29. Gajovský, 34. Duda - 2. Zagrapan, 11. Zíb, 17. Varaďa.
Liberec - Plzeň 1:8on-line
Branky: 34. Simmonds - 13. a 25. M. Straka, 25. a 49. Balej, 10. Pletka, 22. Kratěna, 37. Vlasák, 47. Gulaš.
Sparta - Č. Budějovice 5:4 v prodl.on-line
Branky: 15., 17. a 49. Tenkrát, 8. T. Rachůnek, 64. Broš - 27. Ference, 44. Dej, 44. Hanzal, 54. M. Michálek.
Karlovy Vary - Slavia 2:3