Třinec - Sparta 6:1Třinec bez problémů porazil nedisciplinovanou Spartu

38. Orsava 3 : 1
45. Varaďa 4 : 1
49. Bonk 5 : 1
60. Hrabal 6 : 1

Hokejisté Třince porazili v 19. kole extraligy Spartu bez větších potíží 6:1. Výhru znovu režírovala elitní řada Třince, která se postarala o pět gólů. Pražané soupeři příliš nevzdorovali; doplatili na velký počet vyloučených a po dvou domácích vítězstvích nebodovali. Gól a dvě asistence zaznamenali obránci Lukáš Zíb s Josefem Hrabalem. I proto Slezané ovládli také druhý vzájemný zápas sezóny.

Nástup do zápasu vyzněl pro Oceláře. Sparťané je posadili do sedla dvěma menšími tresty a druhou přesilovku využil v šesté minutě Zíb, který bombou bez přípravy prostřelil od modré čáry úplně všechno včetně gólmana Schwarze. Domácí měli v první části mírně navrch, ale příležitost na druhý gól prováhal Varaďa v osmé minutě střelou do Schwarzovy hrudi.

Hosté dopláceli na vyloučení, do souvislého tlaku se vůbec nedostali, ale z brejků několikrát Hamerlíka ohrozit dokázali. Blízko vyrovnání se ocitl ve 12. minutě Tenkrát, ale jeho dorážku zblízka bravurně zlikvidoval třinecký gólman. Ještě větší klid do řad domácích vnesl 45 sekund před koncem první části Peterek, který vychytralou střelou zpoza obránce zaskočil Schwarze podruhé.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém dějství. Spartu trvale srážela vyloučení a v oslabeních plýtvala drahocennými silami. Třinci však hra v početní výhodě moc nešla. Při jasné šanci Polanského Pražany podržel Schwarz, Tenkrát si vzápětí na druhé straně vylámal zuby na Hamerlíkovi, ale Hlinka už šikovným švihem cestu do třinecké sítě našel.

Perně vydřenou naději však hostům poté zhatila hrubka gólmana Schwarze, jehož vyhození od branky středem pásma sklepl ze vzduchu Rákos na Orsavu a ten i z obtížného úhlu zavěsil do odkryté klece.

Jestli Třinec svého soupeře něčím zastínil, pak rozhodně větším celoplošným důrazem. Uplatnil ho i Varaďa, který ve 45. minutě těsně před brankou tečoval do sítě střelu Zíba a definitivně rozhodl o vítězství domácích. To navýšil na čtyřbrankový rozdíl v přesilové hře ještě Bonk a gólová trefa Hrabala dvě sekundy před koncem symbolicky završila další velkolepé představení první třinecké formace.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Zíb (Bonk, Hrabal), 20. Peterek (M. Růžička, Roth), 38. Orsava (Rákos), 45. Varaďa (Zíb, M. Růžička), 49. Bonk (Hrabal, Zíb), 60. Hrabal (Rákos, Polanský) - 32. J. Hlinka (Tenkrát, Mojžíš). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváci: 4009.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - Varaďa, Bonk, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Zagrapan - Orsava, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.
Sparta: Schwarz - Mojžíš, Vallin, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, D. Kočí - Hovorka, Broš, Tenkrát - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - P. Ton, Foster, T. Rachůnek - Bahenský, Přibyl, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.