Plzeň - Vítkovice 5:0Plzeň rozdrtila Vítkovice, Rask má první nulu

44. Gulaš 3 : 0
50. Kovář 4 : 0
60. Vlasák 5 : 0

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v nedělním 19. kole Vítkovice vysoko 5:0 a drží sérii patnácti utkání za sebou s minimálně jedním získaným bodem. Po bezbrankové první třetině domácí o své výhře rozhodli především dvěma góly v prostřední části. Ve třetí dvacetiminutovce navíc přidali další tři branky a naopak Vítkovice příliš neztížily gólmanu Raskovi první zápas s nulou v sezóně. Hosté totiž během utkání nevyužili sedm přesilových her, prohráli tak již počtvrté za sebou.

Čestné buly před utkáním provedl slavný gólman Vladislav Treťjak, který se v současnosti léčí v Mariánských Lázních. Do vedení mohli jít během přesilovky ve třetí minutě hosté. Střelu nekrytého Ujčíka z mezikruží ale vyrazil Rask a Sedlák z levého kruhu pálil nad. O čtyři minuty později předvedla rychlou kombinaci první plzeňská formace, Hanzlík ovšem nedokázal zblízka usměrnit Gulašovu přihrávku do odkryté Málkovy branky.

Nejstarší obránce Indiánů Hanzlík poté dlouhým pasem poslal do sóla Kratěnu, Málek však proti jeho zakončení zasáhl. V závěru první třetiny se neujala ani Strakova šikovná teč a unikajícímu Kovářovi ztížil faulem zakončení Barinka. Následovalo trestné střílení, jež Málek zlikvidoval.

Stejná příležitost se naskytla také Vítkovicím v úvodu prostřední části, kdy Růžička srazil Klimka směřujícího na Raska. Finský gólman poté Klimkovo zakončení trestného střílení vyrazil. Za chvíli se předvedl i jeho protějšek Málek, který zastavil dvojitou dorážku Pletky. Na druhé straně ve 24. minutě Rask skvěle chytil do lapačky střelu osamoceného Szturce po zaváhání domácí defenzivy a vzápětí chybovala také obrana Vítkovic a na brankovišti nekrytý Balej v poklidu usměrnil do sítě přihrávku Pletky.

Ve 36. minutě mohl srovnat Hlinka, na jeho svižnou střelu z pravého kruhu ale Rask zareagoval a naopak o dvě minuty později se příliš vysunul dopředu první obranný pár Vítkovic a jeho chybu potrestal při úniku dvou hráčů na Málka střelou po ledě na 2:0 Gulaš.

Ve skvělé formě hrající pravé křídlo prvního plzeňského útoku ve 44. minutě definitivně zlomilo odpor hostů přesnou trefou při přečíslení dva na jednoho. Následně hosté mizerně sehráli již šestou početní výhodu v utkání a naopak v 50. minutě krátce po skončení přesilovky Indiánů zvýšil pokusem z levého kruhu na bližší tyč Kovář na 4:0. Od většího debaklu nejprve uchránil hosty Málek, jenž ještě zneškodnil stoprocentní šanci Hanzlíka. Na přesnou střelu Vlasáka do levého horního rohu 30 vteřin před koncem už nedosáhl.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Balej (Pletka, Jan Kovář), 38. Gulaš (Lev), 44. Gulaš (Straka, Vlasák), 50. Jan Kovář (Kratěna, Kašpařík), 60. Vlasák (Gulaš, Straka). Rozhodčí: Turčan, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 5605.
Plzeň: Rask - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, St. Pierre, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Havlíček, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Vítkovice: Málek - Štencel, Malík, Sloboda, Sedlák, Barinka, Voráček - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, Burger, Klimek - Walker, Strapáč, Szturc - M. Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.