Litvínov - Karlovy Vary 5:2Karlovy Vary prohrály v Litvínově a jsou předposlední

46. Zaťovič 5 : 2

Hokejisté Karlových Varů prohráli v 19. kole na ledě Litvínova 2:5, popáté za sebou vyšli bodově naprázdno a klesli na předposlední místo. Po sobotním odvolání kouče Vladimíra Kýhose vedl Energii trenér juniorského týmu Karel Mlejnek. Litvínov vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Již ve druhé minutě se musel předvést domácí brankář Francouz, který zlikvidoval Doležalovu střelu z pravého křídla. Na druhé straně pálil nebezpečně Lukeš. Poté se opět předvedl Francouz, když zlikvidoval Kumstátovu střelu i Zaťovičovu dorážku.

V sedmé minutě se už Lukeš trefil. Jeho ránu od modré čáry zastavila až síť za hostujícím brankářem. V 15. minutě přebruslil Pohl Stříteského, objel branku, ale na Francouze si nepřišel. Domácí gólman zlikvidoval i Noskův pokus od modré čáry.

Úvod druhé části vyšel lépe Západočechům. Ve 22. minutě si Zaťovič vyměnil puk s Kumstátem a zavěsil puk pod horní tyčku. O tři minuty později šla ale Verva opět do vedení. Po pěti vteřinách využil početní výhodu Lukeš. Poté se vrhnul po hlavě do branky Majdan, ale puk z jeho hole skončil vedle branky.

Severočeši si ve 35. minutě zahráli přesilovou hru pěti proti třem, kterou dokázali využít, když se trefil kapitán Trávníček. V pokračující klasické početní výhodě ještě skóroval Posmyk a domácí už vedli o tři branky.

V závěrečném dějství padly ještě dvě branky. Nejprve ve 42. minutě Stříteského bombu od modré čáry tečoval před brankou Hanzl a vyhnal Mensatora z branky. Jeho místo zaujal Závorka. Za hosty ještě upravil skóre ve 46. minutě svou druhou trefou v zápase Zaťovič a další branky už nepadly.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Lukeš (Hübl, Posmyk), 26. Lukeš (Majdan, Hübl), 35. Trávníček (Hanzl, Martynek), 37. Posmyk (Lukeš), 43. Hanzl (Stříteský, Trávníček) - 23. Zaťovič (Kumstát), 46. Zaťovič (T. Káňa, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 6:6, navíc Pech (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4150.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Martinka, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, J. Černý, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Karlovy Vary: Mensator (43. Závorka) - D. Nosek, Gřegořek, D. Kohn, Gründling, MacDonald, Gulaši - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml. Trenéři: Mlejnek, Kverka a Kněžický.