Rubriky:

Tipsport extraliga

Povede hokejisty Karlových Varů trenér Žemlička?

6. listopadu 2012 15:35 - Karlovy Vary

Na předposlední příčce extraligové tabulky tráví reprezentační přestávku hokejisté Energie Karlovy Vary. Momentálně hledají nového trenéra po odvolání Vladimíra Kýhose. Kandidátem na uvolněný post je také exsparťanský kouč Richard Žemlička. "Nechci spekulovat. Nového kouče hodláme představit hráčům při středečním tréninku,“ řekl sportovní manažer klubu Jaromír Látal v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Jan Sokol, ČTK

Proč vedla karlovarské hokejisty v Litvínově právě dvojice Karel Mlejnek-Jaromír Kverka?

Rozhodli jsme se, že asistentem nového trenéra bude právě Jarda Kverka. Zná zdejší prostředí. Ve Varech dlouho působil jako hráč i trenér mládeže. Proto byl na lavičce už při litvínovském zápase.

Kdo se ale stane hlavním koučem?

Jedním z horkých kandidátů je Richard Žemlička. Ve hře jsou i další jména. Přemýšlíme, diskutujeme, probíráme možnosti.

Hrál by při Žemličkově případném angažování fakt, že jste spolu působili ve Spartě?

Vůbec ne. Předkládám nějaký návrh vedení klubu a rozhodnutí musí být společné. Nemohou tam převážit vzájemné vazby. Ale když to chcete slyšet, tak jsme s Ríšou získali jako spoluhráči titul se Spartou v roce 1990. A nedávno jsme spolupracovali v prvoligovém Berouně, kde Ríša byl trenérem a já sportovním manažerem.

Kdy představíte trenéra?

Hráči mají v pondělí i v úterý volno a ve středu půjdou na led. A měl by je vést už nový kouč.

Spekuluje se, že byste se mohl stát trenérem vy sám!

Nepřichází v úvahu. Ale je pravda, že mám licenci a dokonce jsem odtrénoval skoro deset zápasů po boku Josefa Beránka staršího ve Slavii. Na trenérský post u mužů se netlačím. Trenérům řeknu svůj názor, ale nefušuji jim do řemesla.

Jak vidíte hráčský kádr poté, co váš tým klesl na předposlední místo v tabulce?

Doplňujeme mužstvo za pochodu. Přiznám se, že jsme trošku zklamaní výkony obránce MacDonalda. Na to, že je hráčem z NHL, bych mu vyčítal chybějící obětavost. Tomáš Káňa z Vítkovic má vytvořit konkurenci v útoku, ale nejen při hře dopředu, ale i při součinnosti s defenzivou.

Z Košic se vrátil útočník Kuběna, ale nenastupuje za Vary. Co je důvodem?

Je to náš hráč, jenže v těchto chvílích nemá výkonnost, aby se rovnou zařadil do extraligového kádru. Proto hostuje v prvoligovém Mostě.

Nechtěl se váš klub jen mediálně zviditelnit tvrzením, že do Varů přijde brankář Tomáš Vokoun?

V žádném případě to nebyla kachna. Ale vyskytly se tam nějaké věci a komplikace, které obě strany předtím nevěděly. Problém se odložil a nevíme, jak se to bude vyvíjet dál. Vokounův příjezd do Varů není na pořadu dne a dokonce si myslím, že do Česka v dohledné době ze zámoří ani nedorazí.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..