Třinec - Kladno 4:3Třinec po dramatu zdolal Kladno, Jágrův gól hostům nepomohl

29. Květoň 3 : 1
35. Varaďa 4 : 1
46. Dragoun 4 : 2
48. Dragoun 4 : 3

Hokejisté Třince porazili v předehrávce 21. kola Tipsport extraligy Kladno 4:3. O to, že Středočeši po čtyřech výhrách vyšli bodově naprázdno, se dvěma góly postaral především David Květoň. Jednu branku vítězů dal i nejproduktivnější hráč soutěže Martin Růžička. Za Rytíře jednou skóroval Jaromír Jágr, který otevřel účet zápasu.

Jágrův tým vyprodal další extraligový stadión a nejslavnější český hráč ukázal 5200 divákům své umění už ve čtvrté minutě. Při signalizovaném vyloučení nabral rychlost na vlastní modré čáře, rychlou kličkou do protisměru oklamal beka a přesným švihem nad Hamerlíkovu lapačku dostal hosty do vedení.

Rychlý gól možná navnadil fanoušky na střelecké hody, jenže úvod se nesl spíše v opatrnějším duchu. Domácí se nedostali ke své nátlakové hře, přesto v 11. minutě plácl do Peterkovy vyražené střely před brankou Růžička a vyrovnal.

Oceláři převzali otěže zápasu. Růžička tvrdým příklepem trefil Cháberu do hrudi, ale v 17. minutě využil Květoň kiks Kameše, který upadl a přišel o puk, a zblízka nedal kladenskému brankáři šanci.

Třinec ve druhé třetině navýšil náskok

Začátek druhé třetiny nabídl dva gólové pokusy kladenskému Růžičkovi, který však poprvé zamířil vedle a dorážku mu vystihl Hamerlík. Třinecký kouč Turek od druhé části už na Jágrovu formaci cíleně nasazoval svou elitní řadu a to neslo své ovoce. V polovině zápasu šli domácí do dvougólového trháku, když Květoň parádní střelou trefil pravý horní růžek.

Kladenské hvězdy pořádně zabraly v závěru druhé části. Hamerlík však zblízka betonem zlikvidoval šanci Plekance a z protiútoku Varaďa další povedenou střelou zpoza obránce zaznamenal čtvrtý gól Třince. Náskok domácích však musel jistit Hamerlík, jenž poté lapil únik Tlustého a po nešťastné teči spoluhráče Galvase ho zachránila tyč.

Dragoun zdramatizoval zápas

I tak bylo ze závěru drama, protože Dragoun během dvou střídání přiblížil dvěma trefami Kladno na rozdíl gólu. Vedení Třince viselo na vlásku při přesilovce hostů. Po teči Tlustého a ráně Plekance se blýskl Hamerlík, který poté ustál i Jágrovu dorážku.

Rytíři v závěru soupeře svírali v útočném pásmu, ale bez efektu. Domácí ubránili i dlouhou power play a ke druhému místu Kladna v tabulce se dotáhli na jeden bod.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 21. kola:
HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. M. Růžička (Peterek, Galvas), 17. D. Květoň, 29. D. Květoň (Polanský, Klesla), 35. Varaďa (M. Růžička, Zíb) - 4. Jágr (Židlický), 46. Dragoun (Kuchler, Majeský), 48. Dragoun (Kuchler, Majeský). Rozhodčí: Blecha, Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Peterek, D. Květoň - Orsava, Polanský, Rákos - Adamský, od 26. do 27. navíc Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.
Kladno: Chábera - Židlický, Kameš, Majeský, D. Růžička, L. Procházka, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Melka, Lukáč. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.