Brno - Karlovy Vary 4:0Brňané výhrou nad Karlovými Vary ukončili sérii tří porážek

28. Bičánek 1 : 0
44. Holec 2 : 0
49. Divíšek 3 : 0
57. Koreis 4 : 0

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili v předehrávce 22. kola Tipsport extraligy Karlovy Vary 4:0 a ukončili sérii tří porážek. Hosté nebodovali už pošesté za sebou, z krize jim nepomohl ani nový trenér Richard Žemlička. Na vítězství Komety měla hlavní podíl Divíškova útočná řada, která vstřelila úvodní tři branky. Západočeši byli po dvě třetiny Brnu více než vyrovnaným soupeřem, v závěrečné třetině ale herně odpadli.

Žemlička nechal ve stejném složení pouze neúdernější útok Karlových Varů Kumstát, Pech, Zaťovič, ostatní řady přeházel a spoléhal na hru se čtyřmi pětkami. Změny hru lázeňského celku oživily. K agresivitě přidali hosté i bojovnost a v první třetině získali územní převahu. Brňané se trápili, problémy měli s přechodem středního pásma a ke koncovce se dostávali jen zřídka. Za první třetinu si připsal Mensator pouze čtyři zásahy, jeho protějšek Trvaj musel krýt třikrát více střel. Hokejisté Energie ale tlak nezužitkovali, v koncovce postrádali přesnost.

Bičánek zařídil Kometě vedení

Stejný obraz měla i druhá třetina, Kometa se často jen zoufale bránila a vyhazovala kotouče. Pod tlak se dostávala také kvůli častým vyloučením. Výkon Moravanů provázely záblesky slibných příležitostí. V polovině druhého dějství na chvíli sevřeli soupeře a nápor korunovali ve 28. minutě po akci Leoše Čermáka s Divíškem, kdy na tvrdou střelu Bičánka od modré čáry nestačil Mensator reagovat.

Brňané rozhodli duel ve třetí třetině

Nejlepší výkon podali domácí ve třetí třetině. Jejich soupeř toužil po vyrovnání, otevřel hru, což nabízelo Kometě mnohem častěji možnost zaútočit. Hrubku hostujících zadáků potrestala Kometa v úvodu poslední části druhým gólem. Divíšek našel z rohu kluziště Holce, který střelou pod horní tyčku rozvlnil síť. O pět minut později svěřenci trenéra Zdeňka Venery zužitkovali i přesilovku, když Kováčikovu střelu od modré čáry tečoval Divíšek a brankář Karlových Varů už na změnu směru kotouče nezareagoval. V samotném závěru pak přidal ještě čtvrtý gól Koreis.

Hokejová Tipsport extraliga - předehrávka 22. kola:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Bičánek (Divíšek, L. Čermák), 44. Holec (Divíšek, L. Čermák), 49. Divíšek (Kováčik, Holec), 57. Koreis (Valach, Erat). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyoučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 7200.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec - L. Čermák, Divíšek, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, M. Hořava. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gřegořek, MacDonald, Gulaši, D. Kohn, Gründling, J. Látal, Kloz - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Polák, J. Doležal ml. - Skladaný, Skuhravý, T. Káňa - Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.