Jágr řádil, ale Prospal zařídil porážku Kladna. Poslední Sparta porazila lídra z Plzně

Šlágr dvacátého kola extraligy s osmi hvězdami z NHL ovládly České Budějovice, které díky dvěma gólům Václava Prospala vyhrály v Kladně 3:2 po prodloužení. Domácím nepomohly ani dvě trefy Jaromíra Jágra. Sparta se dál krčí na posledním místě tabulky, ale při obnovené premiéře kouče Josefa Jandače dokázala porazit suverénního lídra z Plzně 3:2. Brněnská Kometa smazala tříbrankové manko proti Litvínovu, nakonec však podlehla v prodloužení 3:4. Slavii nevyšel návrat do Edenu, kde podlehla Vítkovicím 0:1.

Na kladenském stadiónu se čekalo další velké představení ozdobené posilami z NHL. A očekávání se naplnila. Budějovický Václav Prospal si v první třetině připsal premiérový gól v této extraligové sezóně a nakonec se stal i hlavní hvězdou zápasu, který rozhodl čtyři sekundy před koncem prodloužení. Domácí táhl opět Jaromír Jágr, jenž dvakrát srovnal skóre, což ale stačilo nakonec jen na bod. Budějovičtí jako první během výluky v NHL dokázali odvézt z Kladna bodový zisk.

Premiéra v české extralize vyšla slovenskému kouči Peteru Oremusovi, pod jehož taktovkou vyhrály Vítkovice ve stařičkém Edenu nad Slavii fotbalovým skóre 1:0. Hostům stačila k výhře přesilovková trefa obránce Poláka z jedenácté minuty. Gólovou akci rozjela nová posila z Floridy Filip Kuba. Pražanům nepomohl ani návrat uzdraveného Vladimíra Sobotky.

Plzeň přišla o dlouhou sérii

Staronový kouč Sparty Josef Jandač zažil při svém návratu do holešovického týmu vítěznou premiéru. Poslední Sparta si doma vyšlápla na lídra z Plzně, kterého po dramatickém závěru porazila 3:2. Přerušila tak Škodě sérii patnácti zápasů, v nichž dokázala bodovat. Hosté sice vedli od začátku po gólu Milana Gulaše, domácí se ale nadechli k velkému obratu, který řídil dvěma góly Petr Ton. Sparta, za níž nastoupily posily Sekáč a Gřegořek, doma zvítězila popáté za sebou.

Brněnská Kometa hned po reprezentační pauze zastavila sérii proher, ale doma proti Litvínovu zažila příšerný start do zápasu. Po necelých dvou minutách prohrávala 0:2 a následně inkasovala potřetí. Kometa však minutu před koncem dovršila stíhací jízdu, když srovnala na 3:3, ale v prodloužení nakonec trefil výhru pro hosty po zmatcích v brněnské obraně Roman Pšurný. Chemici tak z posledních šesti duelů venku popáté bodovali.

Žemlička napodruhé s Karlovými Vary zvítězil

Zlínští Berani prodloužili skvělou sérii na ledě soupeřů. Díky těsné výhře v Chomutově 2:1 slaví už sedmé vítězství venku za sebou. Piráti naopak nenavázali na dvě poslední domácí výhry. Chomutov srážely především nepřesnosti ve vlastní rozehrávce. Hostům vystřelil tři body po rychlém brejku Martin Hamrlík, jehož slavnější bratr Roman sledoval utkání z hlediště chomutovského zimního stadiónu.

Karlovy Vary se radovaly v Pardubicích z vítězství v souboji dvou týmů s novými trenéry, Energie se tak dočkala bodového zisku po šesti zápasech. Richard Žemlička uspěl až ve svém druhém utkání na střídačce Západočechů, když jeho tým dokázal otočit z 0:1 na konečných 2:1. Rozhodující gól dal ve třetí třetině Petr Kumstát. Pardubičtí, nově pod vedením kouče Mojimíra Trličíka, sahali při power play po vyrovnání, jenže Jakub Kindl ve velké šanci na brankáře Závorku nevyzrál.

Hokejová Tipsport extraliga, 20. kolo:
Chomutov - Zlín 1:2on-line
Branky: 23. Lušňák - 9. Balaštík, 24. Hamrlík
Kometa Brno - Litvínov 3:4 po prodlouženíon-line
Branky: 17. Hruška, 36. Dočekal, 59. Zohorna - 1. Lukeš, 2. Trávníček, 13. Kubát, 64. Pšurný
Pardubice - Karlovy Vary 1:2on-line
Branky: 35. Bartek - 39. Zaťovič, 44. Kumstát
Slavia Praha - Vítkovice 0:1on-line
Branky: 11. Polák
Sparta Praha - Plzeň 3:2on-line
Branky: 35. Ton, 57. Sekáč, 60. Ton - 7. Gulaš, 60. Balej
Kladno - Č. Budějovice 2:3 po prodlouženíon-line
Branky: 22., 54. Jágr - 18., 65. Prospal, 47. Knotek