Pardubice - Vítkovice 1:2Východočeši pod novým koučem Trličíkem ani napotřetí nebodovali

19. Bartek 1 : 0
55. Polák 1 : 1
59. Svačina 1 : 2

Hokejisté Pardubic nezvládli závěr utkání 22. extraligového kola a prohráli s Vítkovicemi 1:2. Východočeši vedli nejtěsnějším náskokem až do začátku 55. minuty, jenže pak vyrovnal Roman Polák a 97 vteřin před koncem rozhodl Vladimír Svačina. Pardubický kouč Mojmír Trličík se tak ani napotřetí nedočkal bodového zisku.

Domácí nastoupili bez nachlazeného Hemského a v úvodní třetině měli více ze hry. V ní však mělo utkání daleko do extraligových parametrů a na obou stranách byla patrná nervozita pramenící ze současných herních problémů. Pardubický celek se dlouho marně snažil dobýt Šindelářovu branku, v 11. minutě po nepřehledné skrumáži před vítkovickou brankou museli rozhodčí použít video.

Gólu se dočkal Trličíkův soubor až v 19. minutě, kdy se při přesilovce pět na tři trefil Bartek. O útočné aktivitě Vítkovic nejlépe svědčí, že domácí gólman Růžička si první zásah připsal až ve 12. minutě. Do konce třetiny pak musel zasahovat pouze dvakrát.

Ve druhé třetině se už hrál podstatně lepší hokej. Lépe do ní vstoupili Ostravané, kteří přidali na důrazu a zatlačili domácí hráče do defenzivy. Ve 27. minutě měl velkou šanci Bartánus, ale nedal a v polovině zápasu se domácí nadechli a vyrovnali hru.

Do tempa je dostala přesilovka při vyloučení Poláka. Nic kromě tyčky po střele Krejčího z ní nevytěžili, ale vynutili si ve zbývajících minutách třetiny převahu. Ve 39. minutě mohli zvýšit, Somík ovšem ve vyložené šanci před poloodkrytou brankou netrefil kotouč.

Třetí třetina přinesla hned v úvodních pěti minutách obrovské šance na obou stranách. Nejprve při vítkovické přesilovce měl na holi vyrovnávací branku Klimek, ale Růžička jí zmařil famózním zákrokem. Z protiútoku mohl zvýšit Buchtele, který se vracel z trestné lavice, ale ani on neuspěl. Hra měla spád a oba týmy se nechtěly spokojit s průběžným výsledkem. Útočné akce Vítkovic však byly o něco nebezpečnější a Růžička se měl co ohánět.

Domácí v této fázi utkání dohrávali jen se třemi útoky. Rozhodující moment přišel v 53. minutě. Domácím byl přísně vyloučen Cetkovský a také hosté se v přesilovce dočkali branky z hole obránce Poláka. Pardubické jako kdyby tato branka zlomila a dostali se pod závěrečný tlak soupeře, který v 59. minutě Svačinou otočil skóre.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Krejčí, Kindl) - 55. R. Polák (Burger), 59. Svačina. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7782.
Pardubice: M. Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí, M. Drtina - Bartek, Krejčí, Starý - Cetkovský, T. Zohorna, Somík - Semorád, Kousal, Buchtele - Šagát, T. Nosek. Trenéři: Trličík a Lubina.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Malík, L. Kovář - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.