Budějovice - Třinec 3:1Jihočeši vyhráli čtvrtý z posledních šesti zápasů, kanonýr hostů Růžička se neprosadil

7. Hanzal 1 : 0
22. Podlešák 2 : 0
23. Šimánek 3 : 0
58. Hrabal 3 : 1

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 22. kole extraligy Třinec 3:1. Jihočeši vyhráli čtvrtý z posledních šesti zápasů, vedení 3:0 si stihli zajistit díky trefám Martina Hanzala, Martina Podlešáka a Jiřího Šimánka již do 23. minuty.

Kvalitní hokejové představení zahájil domácí Prospal bombou z levého kruhu. Potom zaúřadovala třinecká dvojice Růžička - Peterek, ale kotouči stál v cestě Kantorův beton. Při vyloučení Rákose prokázal svoji genialitu trojlístek Mountfieldu z NHL Michálek, Hanzal a Prospal. Na konci nádherného protisměrného ťukesu byla Hanzalova střela, proti níž byl Hamerlík zcela bezmocný.

V 10. minutě se utrhl hostující Růžička, ale sólo nezakončil. Při trestu Šimánka byla blízko k vyrovnání Bonkova formace, jenže neuspěla, stejně jako Jihočeši při následné početní výhodě pět na tři. V závěru úvodního dějství jeli Michálek s Hanzalem v přečíslení dva na jednoho, ale Hanzal při zakončení minul branku.

Ve 22. minutě se puk nepředvídaně odrazil od bočního mantinelu k Podlešákovi, jenž pohotově vypálil a zvýšil náskok domácích. O minutu později Hamerlík stihl pouze vyrazit před sebe Knotkovu střelu a Šimánkova dorážka znamenala třetí gól v třinecké brance, do níž vzápětí nastoupil náhradník Hrubec.

Po zbytečném faulu Hanzala ve středním pásmu hráli Oceláři bez osmi vteřin celé dvě minutě v pěti proti třem, ale výborného Kantora nepřekonali. Vyznamenal se také Hrubec, jenž v dalším průběhu zlikvidoval střelecké pokusy Lukáše Květoně, Suji, Deje a Janka.

Při trestu Mertla na začátku třetí třetiny tečoval Peterek Rothovu střelu od modré, ale Kantorova reakce byla zázračná. Sotva se Mertl vrátil z lavice hanby, poslal ho do šance Podlešák a tentokrát se zaskvěl Hrubec. Obrovskou příležitost nevyužil ani Šimánek po přihrávce od Suji.

Ve vlastním oslabení se probil přes Kantora třinecký Růžička, jenže netrefil branku. Při hře čtyři na čtyři naopak Lukáš Květoň nezužitkoval skvělou Prospalovu přihrávku k pravé tyčce. Po zmatku v domácí obraně v závěru korigoval Hrabal, ale hosté už se nedostali ani k power play.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Hanzal (Prospal, Kotalík), 22. Podlešák (Mertl, Dej), 23. Šimánek (Knotek) - 58. Hrabal (Polanský). Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4382.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Třinec: Hamerlík (23. Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Zagrapan (36. Adamský) - Rákos, Orsava (36. Klimenta), Polanský. Trenéři: Turek a Janků.