Slavia udolala v napínavém souboji Kladno v nájezdech. Sparta veze dva body z Litvínova

Hokejisté Slavie zvítězili v úterním utkání 23. kola Tipsport extraligy doma nad Kladnem 4:3 po samostatných nájezdech. Dramatický duel ukončil až v osmé sérii útočník Lukáš Krenželok. Sparta zvítězila v Litvínově 3:2 po prodloužení a přerušila tak soupeři sérii pěti výher v řadě. Zlín si poradil před vlastním publikem s Třincem 4:2 a ukončil šestizápasovou šňůru domácích porážek. Vítkovice porazily zásluhou výtečné druhé třetiny Brno 4:1. Karlovy Vary udolaly v podkrušnohorském derby Chomutov 1:0 po samostatných nájezdech, když rozhodující exekuci provedl Lukáš Pech.

V libeňské O2 areně se před zraky více než 14 tisíc fanoušků střídaly od začátku šance na obou stranách. "Červenobílé" poslal do vedení už ve 3. minutě Stránský. Plekanec s Dragounem poté překlopili výsledek na stranu Středočechů, ve 42. minutě ovšem srovnal Krenželok a začínalo se opět od nuly. Rytířům o chvíli později vrátil těsný náskok svým druhým zásahem v utkání Plekanec. Hosté ale vedení neudrželi, když šest minut před koncem třetí části zařídil prodloužení Sobotka. V něm branka nepadla a výborný duel musely rozřešit až samostatné nájezdy. V nich se činili zejména Plekanec se Sobotkou, nakonec se však stal hrdinou Krenželok, jenž zajistil v osmé sérii svému mužstvu dva cenné body.

Sparta utnula Litvínovu pětizápasovou sérii výher

Trenér Sparty Josef Jandač si po svém příchodu připsal již třetí výhru ze čtyř utkání. Bonusový bod vystřelil Pražanům na ledě Vervy v 64. minutě Marek Hovorka. Severočechům nepomohly k výhře ani dvě trefy Robina Hanzla.

Berani ukončili šňůru domácích porážek

Zlín se před vlastními příznivci konečně radoval z tříbodového zisku, na který čekal od 5. října, kdy porazil Kladno 3:2. Berani sice prohrávali po dvou třetinách s Oceláři 1:2, v závěrečné části ale předvedli obrat, když vítězný gól zaznamenal v 52.minutě Ondřej Veselý. Svěřencům trenéra Pavla Marka se venku nedaří, prohráli už pošesté za sebou.

V KV Areně kralovali brankáři

V utkání mezi Karlovými Vary a Chomutovem si diváci zakřičeli gól až v samostatných nájezdech. V dovednostní činnosti byla nakonec úspěšnější Energie, které obstaral bod navíc Pech.

Vítkovice rozhodly na zkraje druhé třetiny

Vítkovice pokračují pod novou trenérskou dvojicí Peter Oremus - Ladislav Svozil ve zlepšených výkonech. Tentokrát si poradily s Brnem 4:1 a z posledních čtyř zápasů tak vydolovali deset bodů. Ostravané rozhodli o svém tříbodovém zisku v úvodu prostřední dvacetiminutovky, kdy v rozmezí osmnácti sekund skórovali Huna s Hruškou. Třetí gól pak přidal ve 29. minutě Barinka. Bičánek ještě dělovkou od modré vykřesal Kometě naději, ta ale zhasla ve 46. minutě, kdy domácí definitivně uklidnil Strapáč.

Hokejová Tipsport extraliga, 23. kolo:
Litvínov - Sparta Praha 2:3 po prodl.on-line
Branky: 22. a 48. R. Hanzl - 23. Pacovský, 39. Ton, 64. Hovorka.
Zlín - Třinec 4:2on-line
Branky: 4. Čajánek, 46. Matějíček, 52. Veselý, 60. F. Čech - 10. D. Květoň, 22. Zagrapan.
Karlovy Vary - Chomutov 1:0 po sam. náj.on-line
Rozh. sam. náj. Pech.
Vítkovice - Kometa Brno 4:1on-line
Branky: 22. Huna, 22. R. Hruška, 29. Barinka, 46. Strapáč - 37. Bičánek.
Slavia Praha - Kladno 4:3 po sam. náj.on-line
Branky: 3. Stránský, 42. Krenželok, 54. Sobotka, rozh. náj. Krenželok - 15. a 47. Plekanec, 27. Dragoun.