Zlín - Třinec 4:2Zlín porazil Třinec a ukončil sérii domácích neúspěchů

46. Matějíček 2 : 2
52. Čajánek 3 : 2
60. Čech 4 : 2

Zlín

Hokejisté Zlína porazili ve 23. kole Tipsport extraligy třinecké Oceláře 4:2 a přerušili tak sérii šesti domácích porážek v řadě. Na výhře Beranů se dvěma góly podílel kapitán Petr Čajánek. Třinečtí naopak zaznamenali šestou prohru za sebou na soupeřových kluzištích, přestože ještě na začátku třetí části vedli 2:1.

Domácí měli výborný vstup do utkání a již ve čtvrté minutě se ujali vedení díky přesilovkové trefě Čajánka. Na trestné lavici si v tu chvíli odpykával druhý trest v řadě obránce Galvas, jenž do Třince přešel právě ze Zlína. Možnost navýšit vedení mohli Berani v deváté minutě. Ovčačík hasil nebezpečí za cenu trestu, když zahákoval Okála, rozhodčí proto nařídil trestné střílení, které ovšem zlínský mladík neproměnil.

Po polovině třetiny tak přišla v přesilovce gólová odpověď ze strany Třince. U pravé tyčky stál nikým nehlídaný Květoň, jenž po přesné přihrávce Růžičky poslal puk do odkryté branky. Poté v hostující brance zasahoval Hamerlík proti pokusu Hamrlíka.

Zagrapan otočil stav

Jestliže úvod první třetiny patřil Zlínu, pak začátek druhé části ovládli Oceláři, jejichž druhý gól vstřelil Zagrapan. V prostřední části ofenzivní projev obou týmů značně opadl. I kvůli vlastní nedisciplinovanosti se Zlín připravil o možnost zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Menší tresty obdrželi Köhler a po něm Čajánek. Obě oslabení Berani ubránili bez újmy na skóre.

Také po polovině utkání trestné lavice nevychladly. Ve 34. minutě ve vlastním oslabení ujel třinecké obraně Čajánek, na brankáře Hamerlíka ale nevyzrál. Ze série vyloučení se Berani ubránili v oslabení tří proti čtyřem v délce 23 sekund.

Třetí třetina v režii Beranů

Ve třetím dějství hostující brankář nejprve zlikvidoval pokusy Řezníčka a Holíka. Ve 46. minutě ovšem kapituloval, když jej střelou mezi betony propálil Matějíček. Po vyrovnávacím gólu Zlín ožil a trápil třineckou obranu i s jejím brankářem. Během přesilovky ve velké šanci promáchl Čajánek přihrávku od Honejska.

Při následném vyloučení Zíba už domácí na nic nečekali. Z jeho trestu uplynulo pouze 11 sekund, když vedení na stranu Zlína vrátil druhým gólem v zápase kapitán Čajánek. V 58. minutě rozhodčí podruhé v zápase nařídil trestné střílení po faulu Klesly. Tentokrát si na třineckém brankáři vylámal zuby Balaštík. Těsný náskok už ale svěřenci kouče Vlacha ubránili a při power play Třince zpečetil výhru gólem do prázdné branky Filip Čech. V domácím prostředí tak Berani zvítězili po víc než měsíci a půl.

23. kolo hokejové Tipsport extraligy:
PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 46. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek), 60. F. Čech (Veselý, Linhart) - 11. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola, Lacina - Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3692.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Matějíček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Třinec: Hamerlík - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klesla, Ovčačík, od 21. navíc Klouček - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Rákos, Klimenta, Polanský - od 41. navíc Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.