Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový svaz sjednotil pravidla pro angažování cizinců

22. listopadu 2012 17:02 - Praha

Kluby startující v první hokejové lize mohou v sezóně 2012/13 nasadit do hry maximálně šest zahraničních hráčů. Vedení Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) se totiž rozhodlo sjednotit pravidla Tipsport extraligy a druhé nejvyšší soutěže. A ve čtvrtek vše schválil výkonný výbor svazu.

 

Libor Zavoral, ČTK

"Pravidlo bude platit od začátku sezóny," řekl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund ČTK. Za cizince se nebude v první lize považovat stejně jako v extralize hráč, který v Česku odehrál nepřetržitě tři sezóny.

Vedení ČSLH se ke sjednocení pravidla u extraligy a první ligy rozhodlo s ohledem na rozšířenou baráž, která se bude v této sezóně mezi oběma soutěžemi hrát. Ale i proto, že stále trvá výluka zámořské NHL. Prvoligové kluby by tak mohly mít v závěru sezóny, pokud by kanadsko-americká soutěž vůbec nezačala, výhodu.

"Nechtěli jsme nikoho poškodit. I proto jsme si udělali průzkum a v prvoligových klubech momentálně působí maximálně jeden dva cizinci," uvedl Zikmund.

Výkonný výbor ČSLH ve čtvrtek v návaznosti na rozhodnutí kongresu Mezinárodní hokejové federace také rozhodl, že v oficiálních soutěžích bude nejzazším termínem pro hlášení přestupů 31. leden 2013.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..