Sparta - Vítkovice 2:0Vítkovice pod Oremusem poprvé nebodovaly, Spartu dělí od desítky už jen dva body

12. Ton 1 : 0
19. Pacovský 2 : 0

Až v pátém zápase vyšli hokejisté Vítkovic pod koučem Peterem Oremusem bodově naprázdno, když v předehrávce 24. kola Tipsport extraligy prohráli na ledě Sparty 2:0. Pražané, o jejichž triumfu rozhodly trefy Tona a Pacovského z první třetiny, zvítězili počtvrté z posledních pěti duelů a na desátou příčku, která ještě zajišťuje předkolo play-off, už ztrácejí pouhé dva body.

Obrana a zase obrana. Hokejistům Vítkovic pod vedením kouče Petera Oremuse sázka na defenzivu vychází, když bodovali ve všech čtyřech zápasech, a tak nemohlo překvapit, že stejným stylem vyrukovali i na domácí Spartu. Ta se proti pozorně hrajícím Ostravanům přes deset minut nemohla pořádně prosadit, pomohla jí ale dlouhá dvojnásobná přesilovka.

V ní si Ton operující na pozici obránce vyměnil na modré čáře puk se Sičákem a střelou z voleje poslal Holešovické do vedení. Minutu před první sirénou sice neuspěl proti gólmanovi Vítkovic Šindelářovi v samostatném nájezdu Hlinka, jenže hned vzápětí zvýšil po Tonově pasu Pacovský. Hosté byli v úvodní dvacetiminutovce zcela bezzubí, na Neuvirtha vystřelili jen třikrát.

Od druhé třetiny se obraz hry přece jen vyrovnal, nebezpečnější ale zůstávala Sparta. Svůj druhý gól mohl přidat Pacovský, který se natlačil až před branku, tam však v tísni trefil jen Šindeláře. Vůbec první tutovka Vítkovic přišla ve 36. minutě, kdy Strapáč z dorážky už pálil do odkryté klece, Neuvirth ale na poslední chvíli zvedl svůj beton a dvougólový náskok uchoval.

Sparta poprvé v sezóně bez inkasovaného gólu

Naděje na korekci výsledku Ostravanům svitla při Sekáčově vyloučení v 53. minutě, výtečný Neuvirth se ale vyznamenal, když se proti zakončení Klimka roztáhl po celém brankovišti a kotouč udržel před čárou. Tři minuty před třetí sirénou si Vítkovice vyžádaly oddechový čas, po kterém už zůstal Šindelář na střídačce.

Skóre už se ale neměnilo, a tak Sparta vůbec poprvé v sezóně odehrála zápas bez inkasovaného gólu a od desáté pozice zajišťující předkolo play-off ji dělí už jen dva body.

24. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. P. Ton (Sičák), 19. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116.
Sparta: Neuvirth - Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.