Třinec - Litvínov 6:3Severočeši třemi góly otočili skóre, přesto to nestačilo. Třinec doma uspěl popáté za sebou

58. Klimenta 6 : 3

Hokejisté Třince vyšli i ze druhého vzájemného utkání s Litvínovem v této sezóně jako vítězové. Oceláři v domácím prostředí udolali soupeře zejména zásluhou produktivní první formace 6:3 a připsali si pátou domácí výhru v řadě. Čtyři kanadské body za jednu branku a tři asistence zaznamenal Václav Varaďa.

Důraz v brankovišti Litvínova vynesl Ocelářům v úvodních deseti minutách dvoubrankový náskok. Nejdříve v přesilové hře dorazil volně ležící kotouč pohodlně za brankovou čáru Zagrapan, který v elitním útoku Třince nahradil zraněného kapitána Bonka. Ve druhém případě zakončil podobným způsobem Varaďa drzý průnik Růžičky, jenž o minutu později při přečíslení dva na jednoho trefil horní tyč.

Slezany to mohlo mrzet o to více, že následně při jejich přesilovce ujel Kubinčák a střelou přes obránce Rotha odstartoval obrat, který ještě v první třetině dokonali po hezkých akcích Jakub Černý s Karlem Kubátem.

Oceláři otřeseni vývojem utkání začali vlažně i prostřední dějství. Probralo je až neproměněné trestné střílení Trávnička, který neprocedil puk mezi betony Hrubce, který vystřídal Hamerlíka po druhé inkasované brance. Následně Varaďa trefil tyč, Růžička z bezprostřední blízkosti nedotáhl bekhendový blafák a Rákos "vyprášil" beton Francouze.

Hosté promarnili možnost zvýšení vedení z brejku tři na jednoho, ke kterému jim dopomohl pád Zíba, a za to pykali. V oslabení inkasovali z hole obránce Hrabala a ještě před druhou sirénou překlopil skóre opět na stranu domácích Růžička, když ze vzduchu zpracoval těžkou přihrávku Varadi a rychlou kličkou oklamal hostujícího gólmana.

Litvínov vstoupil do třetí části aktivně, ale v jejich největší šanci selhal Jurčík, kterému mu ve skórování do odkryté branky zabránil rychle se přemístivší Hrubec. Jejich odpor definitivně zlomila pátá branka, kdy do pásma soupeře vlétl Rákos, obkroužil branku soupeře a důrazný Polanský dokončil jeho akci. Konečnou podobu výsledku stanovil v závěru Klimenta. Litvínov tak v Třinci nenavázal na předešlé čtyři výhry z kluzišť soupeřů.

24. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Zagrapan (Varaďa, Roth), 8. Varaďa (M. Růžička), 33. Hrabal (Varaďa, Zagrapan), 37. M. Růžička Varaďa, Zagrapan), 52. Polanský (Rákos), 58. Klimenta (Polanský) - 13. Kubinčák (V. Hübl), 17. J. Černý (Kousalík), 19. Kubát (Majdan, V. Hübl). Rozhodčí: Husička, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3436.
Třinec: Hamerlík (17. Hrubec) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Podešva, Hrňa - Rákos, Polanský, Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Jurčík, Martin Frolík, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.